Przejdź do treści

Beskid przegrał z Popradem Muszyna

Sport, 13 sierpnia 2022 19:42

W 3. kolejce Jako IV ligi małopolskiej Beskid Andrychów uległ Popradowi Muszyna 1:4 (1:1). Andrychowianie wyszli na prowadzenie po golu Patryka Matyska, ale nie ustrzegli się trzeciej z rzędu porażki.

Drużyna Beskidu Andrychów na początku czwartoligowego sezonu seryjnie traci bramki – 7 z zespołem z Niecieczy, 3 z Wolanią, a teraz 4 z Popradem. To dla sympatyków andrychowskiej piłki niepokojące, bo w poprzednim sezonie Beskid miał prawie najsilniejszą defensywę w lidze, ustępując tylko Wieczystej Kraków. Tymczasem po trzech kolejkach tego sezonu andrychowianie tracą najwięcej goli w stawce…

Mecz z Popradem rozpoczął się od naporu przyjezdnych, ale to Beskid pierwszy strzelił bramkę, której autorem był Patryk Matysek. Jeszcze przed przerwą defensywa andrychowian nie ustrzegła się błędu, z czego skorzystali muszynianie, wyrównując stan meczu.

W drugiej części gry andrychowianie tworzyli sporo okazji w ofensywie, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. Za to drużyna Popradu była skuteczna, trafiając na 1:2, później na 1:3 po rzucie wolnym i na 1:4 z karnego.

Po trzech meczach Beskid ma komplet porażek, a Poprad komplet zwycięstw. W czwartej serii andrychowianie pojadą na kolejny trudny mecz z Lubaniem Maniowy. Beskidowcy potrzebują punktów jak tlenu, by nie ugrzęznąć na dnie tabeli na dłużej.

gs

Podziel się
Skip to content