Beskid przegrał o włos z Unią w czwartoligowym klasyku

Sport, 05 listopada 2022 16:18

W 16. kolejce Jako IV ligi małopolskiej Beskid Andrychów po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu przegrał z Unią Oświęcim 0:1 (0:0). Choć podopieczni Tomasza Moskały mieli mnóstwo okazji, goście okazali się skuteczniejsi.

Derbowe starcia Beskidu z Unią zawsze są emocjonującymi widowiskami i nie inaczej było tym razem, choć swoje trzy grosze dołożyła do tego aura. Padający ciągle deszcz sprawił, że murawa z każdą minutą była coraz trudniejsza, a zawodnicy obu drużyn mieli coraz większe kłopoty z konstruowaniem składnych akcji.

Kibice obejrzeli mnóstwo bramkowych okazji z obu stron. Między innymi Eryk Ceglarz trafił w słupek, a Patryk Koim w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z golkiperem oświęcimian. Jeden z graczy Unii z kolei skiksował, nie trafiając do siatki z paru metrów.

W drugiej połowie sytuacja wyglądała podobnie, z tą różnicą, że gościom udała się jedna składna akcja, po której gracz Unii strzelił z kilkunastu metrów obok dalszego słupka w 60. minucie. Andrychowianie kontynuowali napór do ostatniej chwili, ale brakowało im w sobotnie popołudnie szczęścia.

Beskid zanotował tym samym szóstą porażkę w tym sezonie i spadł na ósme miejsce. W ostatniej jesiennej kolejce drużyna Tomasza Moskały zmierzy się na wyjeździe z niżej notowanym Dalinem Myślenice 11 listopada o 14.