Przejdź do treści

Beskid przegrał Lubaniem i zbliżył się do strefy spadkowej

Sport, 31 maja 2023 22:17

W środowy wieczór w Andrychowie piłkarze nadrobili zaległości w Jako IV lidze małopolskiej. Zespół Beskidu uległ wyżej notowanemu Lubaniowi Maniowy 0:1 po bramce z rzutu karnego. Podopieczni trenera Tomasza Moskały mają już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Starcie Beskidu z Lubaniem nie porywało tempem rozgrywanych akcji, bo andrychowianie nastawili się na ostrożną i defensywną grę, a przyjezdni nie najlepiej radzili sobie w ataku pozycyjnym. Pierwsza połowa upłynęła niemal bez historii.

Podobnie było w drugiej części gry aż do 68. minuty, gdy rzut karny zamienili na gola piłkarze Lubania. Podopieczni trenera Moskały rzucili się do odrabiania strat, wreszcie atakując bardziej agresywnie i większą liczbą piłkarzy, co szybko mogło przynieść skutek. Najpierw Daniel Budka trafił w słupek, a chwilę później po strzale Dariusza Kapery jeden z obrońców w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do siatki.

Andrychowianie drugi mecz z rzędu przegrali 0:1, a już w sobotę kolejne starcie kluczowe dla układu dolnej części tabeli. Beskid zmierzy się u siebie z jedenastą w tabeli Limanovią, która ma na koncie tylko trzy punkty więcej. Zwycięstwo w tym starciu pozwoliłoby andrychowianom wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę o godzinie 17.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content