Beskid przegrał czwartoligowe derby powiatu z Orłem Ryczów

Sport, 17 września 2022 15:04

Na pięciu meczach z rzędu zakończyła się seria spotkań, w których piłkarze Beskidu Andrychów punktowali w Jako IV lidze małopolskiej. W dziewiątej kolejce andrychowianie ulegli Orłowi Ryczów 0:4 (0:2).

Wyżej notowany zespół Orła z animuszem rozpoczął spotkanie, dość szybko przejmując inicjatywę i sunąc z kolejnymi atakami. To jednak andrychowianie mogli otworzyć wynik za sprawą Szymona Wróblewskiego, który sprawdził czujność golkipera gospodarzy, strzelając z dystansu pod poprzeczkę, ale bramkarz Orła był na posterunku.

Ryczowianie trafili po raz pierwszy w 11. minucie, szybko rozprowadzając akcję z prawego na lewe skrzydło, wchodząc w pole karne i umieszczając piłkę w siatce tuż obok dalszego słupka. W 34. minucie było już 2:0 po kolejnej składnej akcji miejscowych, którzy w ofensywie radzili sobie lepiej od andrychowian. Mimo to do przerwy Beskid mógł ukłuć Orła, bo swoje szanse mieli Eryk Ceglarz i Patryk Koim, ale nie udało im się pokonać bramkarza drużyny z Ryczowa.

W drugiej połowie miejscowi dołożyli jeszcze dwa trafienia i pewnie sięgnęli po komplet punktów. Dla Beskidu była to czwarta porażka w tym sezonie, ale zespół Tomasz Moskały wciąż plasuje się w środku stawki.

Andrychowianie już w najbliższą środę będą mogli wziąć rewanż na ryczowianach, bo zagrają z nimi po raz kolejny – tym razem w finale Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu. Mecz zaplanowano na 16:30 w Andrychowie. A już w sobotę 24 września o 13 w dziesiątej kolejce Beskid zmierzy się u siebie z niżej notowanym beniaminkiem, Radziszowianką Radziszów.