Beskid pokonał rezerwy Garbarni Kraków FOTO

Sport, 05 września 2020 22:21

Beskid Andrychów pokonał drugi zespół RKS Garbarnia Kraków 3:2 (2:2) po dwóch golach Mariusza Sobali z rzutów karnych oraz jednym Michała Tylka. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Beskidu powróciła na pozycję lidera IV ligi, ale paru rywali ma jeszcze do rozegrania mecze.

Podopieczni trenera Macieja Mrowca, choć prowadzili grę i mieli przewagę, rozpoczęli mecz tak jak to w tym sezonie często im się zdarza, czyli od utraty gola. Krakowianie już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, gdy nieupilnowany piłkarz Garbarni głową przymierzył w stronę dalszego słupka.

Beskid odpowiedział golem Mariusza Sobali z rzutu karnego, ale kilka chwil później znów skrzydłowy Garbarni miał sporo miejsca, po dośrodkowaniu przyjął piłkę, przymierzył po ziemi i zrobiło się 1:2. Jeszcze przed przerwą andrychowianie wyrównali – ponownie faulem ratowali się goście, a Mariusz Sobala z rzutu karnego był bezbłędny.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, ale Beskidowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce spotkania skutecznym strzałem zamknął dośrodkowanie Michał Tylek, ustalając wynik na 3:2. Tym samym Beskid wrócił na pierwsze miejsce, przynajmniej na zakończenie sobotnich spotkań.

Beskid Andrychów – Garbarnia II Kraków 3:2 (2:2)
Beskid zagrał w składzie: Zaremba – Kaczmarczyk, Groń, Tylek, Moskała – Koim, Kasiński, Sobala, Karcz (90 Zemła), Węglarz (65 Kołodziej) – Różycki (77 Budka).