Beskid pokonał LKS Jawiszowice na inaugurację FOTO

Sport, 08 sierpnia 2020 21:54

Beskid Andrychów w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 IV ligi małopolskiej wygrał z LKS-em Jawiszowice 3:1 po golu Artura Różyckiego oraz dwóch trafieniach Kamila Karcza. Na boisku nie zabrakło emocji i zaciętej walki, a trybuny znów zaroiły się od kibiców.

Przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość – uhonorowany został Tomasz Moskała, który w barwach andrychowskiego klubu, którego jest wychowankiem, rozegrał równe 300 meczów. Przypomnijmy, że Moskała należy do grona tych kilku piłkarzy z Andrychowa, których kariera potoczyła się znakomicie, bo popularny Moskit rozegrał ponad 200 spotkań na szczeblu Ekstraklasy, zaliczył także mecz w reprezentacji Polski. Teraz z powodzeniem walczy w IV lidze, będąc niezłomnym kapitanem drużyny i wzorem dla młodszego pokolenia piłkarzy.

Rozpoczynające sezon starcie z LKS-em Jawiszowice zaczęło się dla andrychowian niefortunnie, bo już w 8. minucie za zagranie ręką w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę, którą goście wykorzystali i wyszli na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą Beskid wyrównał za sprawą trafienia Artura Różyckiego, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Nie obyło się też bez kontrowersji, bo w sytuacji sam na sam w polu karnym Kamil Karcz padł na murawę mijając bramkarza. Przewinienie golkipera Jawiszowic wydawało się wyraźne, bo zahaczył wychodzącego na czystą pozycję Karcza, ale arbiter uznał inaczej i ukarał andrychowskiego napastnika żółtą kartką.

Podrażnieni Beskidowcy drugą połowę rozpoczęli z animuszem i Kamil Karcz wydatnie zaznaczył swój udział w tym meczu, zdobywając dwa gole, oba głową. Później mógł skompletować hat-tricka, ale po kolejnej główce minimalnie chybił.

Goście próbowali gonić wynik, ale zdołali jedynie obić poprzeczkę. Andrychowianie sięgnęli zatem po komplet punktów, dostarczając sporo emocji i widowiskowej gry, co jest dobrym prognostykiem na zainaugurowany świetnie sezon.

Beskid Andrychów – LKS Jawiszowice 3:1 (1:1)
dla Beskidu: Artur Różycki, Kamil Karcz x2

Beskid zagrał w składzie: Zaremba – Groń, Tylek, Kapera, Moskała – Koim (90 Mizera), Kasiński, Sobala, Karcz, Kołodziej (63 Węglarz) – Różycki (89 Budka).