Beskid pokonał Glinika Gorlice 4:0

Sport, 24 sierpnia 2022 19:52

W meczu piątej kolejki Jako IV ligi małopolskiej Beskid Andrychów wygrał z Glinikiem Gorlice 4:0 (0:0) po golach Dariusza Kapery, Kamila Karcza, Patryka Matyska i Szymona Wróblewskiego.

Drużyna Beskidu w meczu z Glinikiem Gorlice chciała pójść za ciosem po zwycięstwie 3:0 nad Lubaniem Maniowy. To jednak goście już w swojej pierwszej akcji mogli otworzyć wynik, ale jeden z gorliczan zmarnował doskonałą okazję. W odpowiedzi blisko był Kamil Karcz, strzelając głową z pięciu metrów, ale nieczysto trafił w piłkę.

Do przerwy był remis, a więcej zaczęło się dziać w drugiej połowie. Worek z bramkami rozwiązał Dariusz Kapera, który strzelił głową po centrze z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Kamil Karcz z rzutu karnego, a po jednej bramce z kontrataków dołożyli jeszcze nowi gracze Beskidu, Patryk Matysek i Szymon Wróblewski.

Tym samym Beskidowcy mają na koncie 6 punktów i wydostali się z dolnej części tabeli do środka czwartoligowej stawki. Kolejny mecz w Andrychowie już w sobotę o 17, a rywalem będą Wierchy Rabka.