Przejdź do treści

Beskid podzielił się punktami z Unią w przedostatnim meczu czwartoligowego sezonu

Sport, 15 czerwca 2023 19:52

W starciu sąsiadujących ze sobą w tabeli Jako IV ligi małopolskiej drużyn, Beskid Andrychów zremisował z Unią Oświęcim 2:2. Podopieczni trenera Tomasza Moskały wykonali tym samym kolejny krok w kierunku utrzymania, ale wciąż nie są go pewni.

Spotkanie Beskidu z Unią miało duży ciężar gatunkowy, bo oba zespoły miały przed tym starciem po 44 punkty na koncie, a więc balansowały nad przepaścią. Lepiej rozpoczęli ten mecz andrychowianie, bo już przed upływem kwadransa wyszli na prowadzenie.

W drugiej części gry do głosu doszli miejscowi, którzy zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do andrychowian, bo po golu Eryka Ceglarza Beskid wywalczył remis.

Zespół Tomasza Moskały przybliżył się więc do utrzymania, ale wciąż nie jest znana liczba drużyn, które pożegnają się z czwartoligowymi rozgrywkami. Więcej wyjaśni się już w najbliższy weekend, bo wyklaruje się między innymi sytuacja w III lidze, gdzie zagrożona spadkiem jest wciąż Unia Tarnów. Niewykluczony jest nadal scenariusz, że kwestia utrzymania wyjaśni się dopiero po ostatnim meczu z Dalinem Myślenice (24 czerwca).

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content