Przejdź do treści

Beskid po brawurowej końcówce wygrał z Bruk-Betem FOTO

Sport, 16 września 2023 18:18

Sporo emocji zafundowali kibicom piłkarze Beskidu Andrychów w meczu 9. kolejki Jako IV ligi małopolskiej. Zespół trenera Tomasza Moskały pokonał faworyzowaną drużynę Bruk-Betu Termalica II Nieciecza 2:1 (1:0) po golach Jakuba Raszki i Patryka Koima, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Beskidu w doliczonym czasie gry.

Starcie z wyżej notowanym zespołem z Niecieczy rozpoczęło się dobrze dla Beskidu, bo już w początkowej fazie meczu w ogromnym zamieszaniu podbramkowym arbiter podyktował rzut karny dla andrychowian. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Raszka, który uderzył mocno po ziemi przy samym słupku.

Przyjezdni dysponowali mocnym zespołem i szybko przejęli inicjatywę na boisku, ale andrychowianie byli bardzo skuteczni w rozbijaniu ich ataków. Przez niemal całą pierwszą połowę niecieczanie napierali, a Beskid szukał swoich szans w kontratakach.

Dopiero jednak w drugiej połowie Bruk-Bet zdołał wyrównać. Dziesięć minut po przerwie w akcji składającej się z kilku strzałów, po których piłka trafiała w któregoś z defensorów Beskidu, później w słupek, aż wreszcie na głowę leżącego już na murawie Purece, gracz z Niecieczy głową skierował ją do siatki.

Im bliżej było końca spotkania, tym bardziej gra się wyrównywała. Dużo ożywienia wniósł Wiktor Kołodziej, swoje szanse mieli Jakub Raszka i Patryk Matysek. Wreszcie już w doliczonym czasie gry po którymś z kolei rajdzie Kołodzieja prawą stroną piłka została wyłożona na szesnasty metr, gdzie nabiegający Patryk Koim precyzyjnym strzałem wpakował ją do siatki i ustalił wynik na 2:1 dla Beskidu.

Po dziewięciu meczach andrychowianie zajmują obecnie wysokie miejsce trzecie z szesnastoma punktami, ale nie zostały jeszcze rozegrane wszystkie spotkania. Na prowadzeniu Wisła II Kraków z przewagą sześciu oczek.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po meczu pamiątkowe puchary, bo starcie było częścią odbywającego się w weekend na stadionie Beskidu I Memoriału Kazimierza Walusa.

Następny mecz podopieczni trenera Moskały rozegrają już w najbliższą środę 20 września o 16:30 w Jawiszowicach.

gs fot. Grzegorz Sroka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content