Przejdź do treści

Beskid odwiedzi Słomniki, Halniak podejmie Górnika

Sport, 02 września 2022 06:48

Dwie najwyżej notowane drużyny piłkarskie z naszej gminy rozegrają w weekend spotkania o dużym ciężarze gatunkowym. IV-ligowy Beskid Andrychów powalczy o punkty w Słomnikach, a dzień później targanicki Halniak na własnym stadionie podejmie Górnika Brzeszcze.

Przed sobotnim (godz. 16.00) spotkaniem Beskid i Słomniczanka sąsiadują w ligowej tabeli. Nie może być inaczej, gdyż oba zespoły mają nie tylko identyczny dorobek punktowy, ale również bilans bramkowy. Różnica między nimi jest taka, że podopieczni Tomasza Moskały są od swoich rywali bardziej bramkostrzelni. Automatycznie, Słomniczanka w porównaniu z Beskidem traci mniej bramek. Ciekawostką jest jednak, że andrychowianie -przynajmniej na razie- zdecydowanie mniej bramek stracili na wyjazdach niż na własnym obiekcie (choć tutaj obraz może nieco zakrzywiać wysoka porażka na inaugurację sezonu), a i Słomniczanka lepiej spisuje się na obcym terenie niż u siebie. Wiele wskazuje zatem na to, że o wyniku sobotniej konfrontacji zdecyduje dyspozycja dnia.

W minioną sobotę po pierwszą wygraną na szczeblu klasy okręgowej sięgnął targanicki Halniak. W niedzielę (godz. 17.00) postara się powtórzyć wyczyn przed własną publicznością. Zadanie do najłatwiejszych nie będzie należało, gdyż Górnik Brzeszcze, po przejściowych kłopotach, powrócił do klasy okręgowej i szybko stał się w niej może nie hegemonem, ale niemniej solidnym średniakiem.

woc Fot. Facebook Beskid Andrychów

Podziel się
Skip to content