Przejdź do treści

Beskid II zagrał z Groniami, a Halniak II i Leskowiec na wyjazdach, czyli ruszyła B klasa

Sport, 20 sierpnia 2023 22:27

W niedzielne popołudnie nowy sezon zainaugurowały zespoły występujące w wadowickiej B klasie. Zespoły z gminy Andrychów walczyły ze zmiennym szczęściem.

W Andrychowie rozpoczynające swoją przygodę w B klasie, ale mający jasny cel awansu, rezerwy Beskidu podejmowały w derbowym starciu spadkowicza z A klasy – Gronie Zagórnik. Można było się zatem spodziewać emocji. Jednak przez pierwsze 25 minut na murawie nie wydarzyło się nic, co wymagałoby większej uwagi. Goście dominowali nad gospodarzami warunkami fizycznymi, ale podopieczni Jakuba Skrzypca braki masy nadrabiali walecznością i przygotowaniem technicznym.

Po raz pierwszy serca kibiców mocniej zabiły w 28 min. gdy po mocnym strzale Michała Kramarza skuteczną interwencją popisał się Jan Kosek. A kilkadziesiąt sekund później w polu karnym Groni padł Eryk Wróbel. Prowadząca zawody Aleksandra Faber uznała, że było to następstwo faulu Sebastiana Łukasika, choć ten zarzekał się, że nie dopuścił się przewinienia o rzut karny jest dyktowany „na krzyk”. Odwrotu już jednak nie było, bo to B klasa, a nie ekstraklasa i war nie analizował, bo go po prostu nie ma. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Łukasz Wronka i pewnym strzałem otworzył wynik.

W kolejnych minutach wciąż pewniej czuł się Beskid, ale niewiele brakło, a do przerwy na tablicy wyników widniałby remis. W jednej z ostatnich akcji pierwszej części gry Jakub Adamik trafił bowiem nie do siatki, a tylko w słupek, ale dla gospodarzy był to sygnał ostrzegawczy.

W przerwie Jakub Skrzypiec zdecydował się na niekonwencjonalny ruch i zmienił aż… sześciu zawodników! A co jeszcze istotniejsze już w pierwszej akcji jeden z obrońców Groni pchnął w polu karnym Michała Miśka. Ponownie rzut karny i znowu egzekutorem był Łukasz Wronka.

Dublet w niedzielne popołudnie ustrzelił także Michał Misiek. Najpierw głową wykończył akcję poprowadzoną prawym skrzydłem, a następnie niczym sprinter ruszył do kozłującej piłki. Wyprzedził obrońcę i wybiegającego za pole karne bramkarza, posyłając głową piłkę do siatki.

Opadający z sił piłkarze Groni zostawiali andrychowianom coraz więcej przestrzeni. A ci z tego korzystali napędzając atak za atakiem. Bliski hat-tricka był Misiek, ale za trzecim razem pomylił się o centymetry, a potem dwie bramki „zabrali” Beskidowi sędziowie odgwizdując spalone. Przy uderzeniu Patryka Koima było już wszystko w porządku. Podobne jak po jego dograniu z rzutu wolnego do Kacpra Malarza.

W końcówce goście jeszcze się przebudzili. Strzał Mateusza Babińskiego obronił jeszcze Maciej Jamróz. Ale po rzucie rożnym padł dla Groni gol honorowy.

*****

Podobnie jak rezerwy Beskidu, udanie sezon rozpoczął drugi zespół Halniaka Targanice, który gościł w Spytkowicach na meczu z Astrą. Gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Oboza, które podwyższył z rzutu karnego Radosław Magiera. Wówczas z miejscowych zeszło powietrze, bo wcześniej jeszcze próbowali dotrzymać rywalom kroku, a nawet mogli pokusić się o bramkę na 1:1.

Na 3:1 przymierzył Artur Babiński, a dwie następne bramki były autorstwa Radosława Magiery, który w ten sposób skompletował hat-tricka.

I podobnie, jak Beskid, tak i Halniak II nie zdołał zagrać na zero z tyłu. I w tym przypadku honorowe trafienie padło w ostatnich minutach.

*****

 Za to duży niedosyt po wyprawie do Sosnowic mogą czuć piłkarze Leskowca Rzyki. Wszak prowadzili już z miejscowym Płomieniem 3:0, a ostatecznie tylko podzielili się z nim punktami.

Dwie pierwsze bramki dla gości zdobył Damian Marciński. Za pierwszym razem jak z procy wystartował do piłki posłanej z formacji obronnej, wyprzedził obrońcę i posłał ją do siatki. W drugim przypadku wykończył prostopadłe podanie między obrońców dopieszczone przez Mariusza Polaka. Bramka na 3:0 padła po indywidualnej akcji Marcińskiego, który na koniec wyłożył piłkę Polakowi.

Wyniki:
Beskid II Andrychów – Gronie Zagórnik 6:1
Astra Spytkowice – Halniak II Targanice 1:5
Płomień Sosnowice – Leskowiec Rzyki 3:3

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content