Przejdź do treści

Beskid II nadal niepokonany. Gronie trzymają poziom

Sport, 15 października 2023 17:55

Nie było niespodzianek w meczach 9. kolejki wadowickiej B klasy. Nie bez problemów, ale swój mecz wygrały rezerwy Beskidu Andrychów, a po kolejny triumf sięgnęły również będące na fali zagórnickie Gronie. Na tarczy wrócili do domów piłkarze Leskowca Rzyki i Halniaka II Targanice.

W hicie kolejki Sokół Frydrychowice podejmował Beskid II Andrychów. Przed meczem obie drużyny miały po stronie strat tylko po osiem bramek. Jednak to goście wyraźnie dominowali pod względem tych zdobywanych. I swój potencjał zaprezentowali w 20 min, gdy wynik otworzył Dawid Kuźma. Niespełna kwadrans później gospodarze wyrównali.

Po godzinie gry Beskid w ciągu kilkudziesięciu sekund zamknął mecz. Najpierw ukłuł Bartłomiej Koryga, a niespełna minutę później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kuźma. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Michał Zieliński. – Brakowało dziś ostatniego podania – podsumował zawody Jakub Skrzypiec, trener Beskidu II Andrychów

Sokół Frydrychowice – Beskid II Andrychów 1:4

* * * * *

Nie zwalniają tempa także rozpędzone Gronie Zagórnik, które pokonując 7:3 Gród Grodzisko odniosły czwarte kolejne zwycięstwo.

Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo, idziemy dalej. Od początku kontrolowaliśmy wydarzenia na murawie. Przy wysokim prowadzeniu rywale wykorzystali nasze błędy i w końcówce strzelili trzy bramki. Ale mam zasadę, żeby dawać szansę pogrania wszystkim zawodnikom i takie sytuacje mogą się zdarzyć – powiedział po meczu Michał Kowala, drugi trener Groni Zagórnik. W jego zespole dziś trzy bramki zdobył Sebastian Łukasik (w tym z rzutu karnego i rzutu wolnego), dwie Kamil Kraus, pięknym strzałem w widły popisał się Mateusz Babiński oraz Piotr Durda, wykańczając koronkową akcję.

Gronie Zagórnik – Gród Grodzisko 7:3

* * * * *

Mniej udanie weekend wspominać będą piłkarze Leskowca Rzyki, którzy w sobotnie popołudnie rywalizowali na wyjeździe z Sokołem Przytkowice.

Starcie z wyżej notowanym rywalem zaczęło się dla podopiecznych Adriana Żydka bardzo obiecująco, bo w 12 min. Daniel Stanisławski wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak Łukasz Waga odrobił straty, zdobywając przysłowiowego gola do szatni. Ten sam zawodnik w 57 min. ustalił rezultat spotkania.

Sokół Przytkowice – Leskowiec Rzyki 2:1

* * * * *

Kompletnie nie wyszło natomiast spotkanie rezerwom Halniaka Targanice. Na wyjeździe poległy 0:9 w konfrontacji z drugim zespołem Jałowca Stryszawa.

Jałowiec II Stryszawa – Halniak II Targanice 9:0

* * * * *

W tabeli z kompletem 27 punktów prowadzi Beskid II Andrychów. Szóste Gronie Zagórnik (12), dwunasty Leskowiec Rzyki (6), a stawkę zamykają rezerwy Halniaka Targanice (3).

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content