Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Beskid Andrychów zdobył Puchar Polski na szczeblu podokręgu

Sport, 07 kwietnia 2015 22:02

Trzecioligowcy z Andrychowa pokonali dwie klasy niżej notowaną Skawę Wadowice i sięgnęli po najcenniejsze trofeum w podokręgu. Nie przyszło im to jednak łatwo.

Podziel się

Drużyna Beskidu od samego początku meczu starała się narzucić wadowiczanom swój styl gry. Podopieczni trenera Krzysztofa Wądrzyka w 25. minucie udokumentowali przewagę bramką Rafała Piszczka. 

Niżej notowani gospodarze grali jednak z ogromnym zaangażowaniem i wcale nie byli na straconej pozycji. Jeszcze przed przerwą pokazali, że nie składają broni – Gałuszka trafił w poprzeczkę. 

Na 20 minut przed końcem spotkania wydawało się, że Beskid postawi kropkę nad "i" – w polu karnym faulowany był Pająk i sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Snajperowi drużyny z Andrychowa nie udało się jednak wykorzystać "jedenastki", a jakby tego było mało, kilka minut później sędzia podyktował karnego dla Skawy. Brózda okazał się skuteczniejszy od swojego rywala z Andrychowa i doprowadził do remisu.

O losach starcia decydować musiały rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali andrychowianie i to oni wznieśli w geście tryumfu okazały puchar. Podopieczni trenera Krzysztofa Wądrzyka wywalczyli przepustkę do zawodów na szczeblu zachodniej Małopolski. Czekają tam już dobrzy znajomi z III ligi – Soła Oświęcim (zwycięzca pucharu na szczeblu PPN Oświęcim) oraz MKS Trzebinia-Siersza (zwycięzca pucharu na szczeblu PPN Chrzanów). Obecnie nie znamy jeszcze terminu ani formy finałów Małopolski zachodniej.

Skawa Wadowice – Beskid Andrychów 1:1 (rzuty karne: 3:5)
Beskid zagrał w składzie: Chwałka – Piszczek, Jurczak, Kapera, Święs – Adamus, Karcz, Stróżak, Słupski, Moskała – Pająk.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama