Przejdź do treści

Beskid Andrychów wygrał z Jutrzenką Giebułtów

Sport, 30 kwietnia 2022 19:28

Sporo emocji dostarczyli kibicom piłkarze Beskidu Andrychów i Jutrzenki Giebułtów w sobotnie popołudnie. Andrychowianie grający w osłabieniu ponad pół meczu, po zaciętym starciu wygrali 2:1 i utrzymali miejsce w czołówce tabeli.

W meczu Beskidu z Jutrzenką sporo się działo. Najpierw w poprzeczkę trafił Eryk Ceglarz, a dobitkę przestrzelił Patryk Drabik. Później rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Karcz – bramkarz Jutrzenki odbił jego strzał. Minęło kilkadziesiąt sekund, a po rzucie rożnym piłkę zza pola karnego uderzył Filip Kasiński. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, od bramkarza i wpadła do siatki.

Po objęciu prowadzenia Beskid stracił zawodnika – czerwoną kartkę za faul przy linii bocznej obejrzał Patryk Drabik, więc andrychowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę.

W drugiej połowie goście sunęli z kolejnymi atakami, a Beskid skutecznie się bronił, nękając rywali z kontrataku. Eryk Ceglarz w jednej z akcji płaskim strzałem zaskoczył bramkarza i zrobiło się 2:0. W końcówce gościom udało się zdobyć gola z rzutu karnego, ustalając wynik na 2:1.

Andrychowianie dzięki temu zwycięstwu utrzymali pozycję w czołówce, ale różnice punktowe są minimalne. 47 punktów daje Beskidowi na ten moment trzecie miejsce, to tylko jedno oczko przewagi nad piątą lokatą.

gs

Podziel się
Skip to content