Beskid Andrychów umocnił się w czołówce

Sport, 21 maja 2022 20:54

Drużyna Beskidu Andrychów w kolejnym meczu Jako IV ligi pokonała szósty w tabeli LKS Jawiszowice 3:0 i wzmocniła swoją pozycję na trzeciej lokacie. Bramki zdobyli Patryk Koim, Kamil Karcz i Eryk Ceglarz.

Mecz z drużyną z Jawiszowic andrychowianie rozegrali znakomicie w defensywie, ustrzegając się błędów i rozbijając ofensywne zapędy gości. Wynik otworzył Patryk Koim, którego strzał najpierw odbił bramkarz, ale z dobitką głową nie mógł już sobie poradzić.

W drugiej połowie Kamil Karcz przymierzył idealnie z rzutu wolnego, podwyższając na 2:0. Kilkanaście minut później w sytuacji sam na sam Eryk Ceglarz położył bramkarza i strzelił do pustaka na 3:0.

Po 29 kolejkach Beskid ma na koncie 55 punktów i zajmuje trzecie miejsce z przewagą 5 oczek nad czwartym Orłem Ryczów i 12 nad ósmą Unią Oświęcim, która ma jeden mecz rozegrany mniej. W przyszły weekend andrychowianie w meczu na szczycie zagrają w Krakowie z Wieczystą.