Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Beskid Andrychów rozpoczyna sezon 2021/2022

Sport, 04 sierpnia 2021 12:35

Już w najbliższą sobotę na stadionie w Andrychowie zabrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2021/2022 w Keeza IV lidze. Drużyna Beskidu na inaugurację zmierzy się z MKS-em Trzebinia. Nadchodzące rozgrywki będą wyjątkowe.

Latem w zespole doszło do kilku zmian kadrowych, a także do zmiany na ławce trenerskiej, bo Macieja Mrowca po dwóch latach zastąpił Tomasz Moskała, który ma się skupić wyłącznie na pracy szkoleniowej.

Beskidowcy w okresie przygotowawczym rozegrali cztery sparingi, pokonując Zagłębie II Sosnowiec 2:1, Skawę Wadowice 4:0, remisując z Orłem Łekawica 2:2 i przegrywając z Rekordem Bielsko-Biała 1:9.

Pierwszy mecz nowego sezonu z MKS-em Trzebinia rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 17 na stadionie w Andrychowie.

Przypomnijmy, że nadchodzące sezony będą wyjątkowe – ten najbliższy stanowił będzie kwalifikacje do nowej jednogrupowej IV ligi, która ma zostać utworzona w sezonie 2022/2023. W związku z tym w sezonie 2021/2022 utrzymanie wywalczyć ma tylko po osiem drużyn z obu dotychczasowych grup małopolskiej Keeza IV ligi (zachód i wschód), a liczba ta jeszcze może się zmniejszyć w związku ze spadkami z ligi III. Pozostałe drużyny mają utworzyć nową V ligę, czyli szczebel, który powstanie pomiędzy ligą IV a klasami okręgowymi.

gs

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Skip to content