Przejdź do treści

Beskid Andrychów przed rundą wiosenną

Sport, 15 marca 2023 13:55

Już w najbliższą sobotę 18 marca rozpoczną się rozgrywki rundy rewanżowej w Jako IV lidze małopolskiej. Zimy nie przetrwał jeden z zespołów, a więc w rundzie wiosennej do walki stanie 17 ekip. Andrychowianie zakończyli okres sparingowy okazałym zwycięstwem.

Zimowe przygotowania do rewanżów były dla piłkarzy Beskidu udane, bo w test-meczach podopieczni trenera Tomasza Moskały notowali zwycięstwo za zwycięstwem, zaliczając tylko dwa potknięcia ze śląskimi czwartoligowcami. W ostatnim sparingu andrychowianie wygrali z reprezentującą okręgówkę Babią Górą Sucha Beskidzka 6:0, a wcześniej pokonali Skawę Wadowice, Orła Łękawica, GLKS Wilkowice, Drzewiarza Jasienica i Niwę Nowa Wieś. Skuteczniejsi od Beskidu w sparingach byli tylko piłkarze rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała (2:3) i zespół MRKS-u Czechowice-Dziedzice (1:2).

Tymczasem działacze andrychowskiego klubu opublikowali na swojej stronie kadrę Beskidu na rundę wiosenną. Liczy ona osiemnastu piłkarzy i przedstawia się następująco:

Tomasz Moskała (trener)
Mateusz Malczyk (kierownik drużyny)
Kacper Zaremba
Dawid Nagi
Konrad Kopytko
Artur Mizera
Konrad Tatarczyk
Tomasz Kaczmarczyk
Michał Tylek
Eryk Ceglarz
Daniel Budka
Karol Janusiewicz
Patryk Koim
Patryk Matysek
Miłosz Koczur
Dariusz Kapera
Filip Kasiński
Kacper Śleziak
Szymon Wróblewski
Grzegorz Gacur

Runda wiosenna zostanie zainaugurowana już w najbliższą sobotę 18 marca. Na pierwszy ogień Beskid zmierzy się z wiceliderem z Niecieczy, na wyjeździe, o godzinie 11. Pierwszy wiosenny mecz w Andrychowie w niedzielę 26 marca z szóstą Wolanią Wola Rzędzińska, również nietypowo, bo o 11. Przypomnijmy, że te niecodzienne pory rozgrywania spotkań związane są z planami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej do nagrywania wszystkich czwartoligowych meczów i prezentowania ich skrótów w internecie.

Okazuje się, że do walki w rundzie wiosennej nie przystąpi Słomniczanka Słomniki, która po rundzie jesiennej zajmowała miejsce dwunaste z takim samym dorobkiem punktowym jak Beskid (24 oczka). Rywale Słomniczanki będą więc otrzymywać walkowery.

Beskid Andrychów do walki przystąpi z miejsca dziewiątego ze stratą jednego punktu do ósmej Barciczanki Barcice i siedmiu punktów do trzeciego Popradu Muszyna. Przewaga andrychowian nad piętnastą Limanovią Limanowa wynosi pięć oczek, a więc emocji w rundzie rewanżowej na pewno nie zabraknie.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content