baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Beskid Andrychów pokonał Unię Oświęcim

Sport, 08 maja 2021 13:11

W meczu 17. kolejki Keeza IV ligi drużyna Beskidu Andrychów wygrała z Unią Oświęcim 2:1. Ozdobą spotkania były piękne bramki Mariusza Sobali i Filipa Kasińskiego.

W pierwszej połowie andrychowianie zdominowali grę, dłużej utrzymując się przy piłce i sunąc z kolejnymi atakami. Po jednym z nich i nieprzepisowym zatrzymaniu Kamila Karcza arbiter podyktował rzut wolny z około 17 metrów. Do piłki podszedł Mariusz Sobala i świetnym, precyzyjnym strzałem nad murem umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą podwyższył na 2:0 dla Beskidu Filip Kasiński, oddając soczysty strzał w samo okienko z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie obraz gry odmienił się, bo podopieczni trenera Macieja Mrowca oddali inicjatywę rywalom, którzy zaciekle dążyli do wyrównania. Udało im się złapać kontakt, ale to wszystko na co było stać w sobotę Unię.

Na dwa mecze przed końcem pierwszej rundy Beskid ma na koncie 32 punkty i zajmuje trzecie miejsce.

Unia Oświęcim – Beskid Andrychów 1:2 (0:2)
dla Beskidu: Mariusz Sobala, Filip Kasiński
Beskid (skład wyjściowy): Zaremba – Groń, Tylek, Kapera, Moskała – Kaczmarczyk, Kasiński, Sobala, Marczyński, Kołodziej – Karcz.