Beskid Andrychów pokonał KS Chełmek FOTO

Sport, 19 marca 2022 22:38

W meczu dziewiętnastej kolejki Jako IV ligi drużyna Beskidu Andrychów wygrała 2:0 z KS-em Chełmek po dwóch golach Karola Lewandowskiego.

Spotkanie z niżej notowanym zespołem z Chełmka rozpoczęło się od szybko strzelonego gola, bo już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Lewandowski. Rywale zostawili mu sporo przestrzeni kilkanaście metrów od bramki, więc bez zbędnego kombinowania strzelił precyzyjnie po ziemi, umieszczając piłkę w siatce.

Goście podrażnieni takim obrotem spraw dążyli do wyrównania i kilkukrotnie robiło się gorąco na przedpolu Beskidu, ale czujny był Kacper Zaremba, który musiał wykazać się nie tylko refleksem między słupkami, ale i zaliczyć kilka ryzykownych eskapad, aby przeciąć piłki zagrywane na wolne pole za linię obrony.

W drugiej połowie andrychowianie kontynuowali napór i mieli kilka znakomitych okazji. Dopiero w ostatniej fazie meczu kropkę nad „i” postawił Karol Lewandowski, który skutecznie wykończył zagranie z prawej strony pola karnego.

Beskid powrócił dzięki temu zwycięstwu na miejsce czwarte, ale w niedzielę swój mecz rozegra jeszcze bezpośredni rywal o tę lokatę, czyli LKS Jawiszowice. W kolejnym meczu Beskid zagra na wyjeździe z plasującą się w ogonie tabeli Clepardią Kraków.

Beskid (skład wyjściowy): Kacper Zaremba – Michał Tatarczyk, Dariusz Kapera, Michał Tylek, Tomasz Kaczmarczyk – Kamil Karcz, Filip Kasiński, Dawid Nagi, Kamil Koziołek – Eryk Ceglarz, Karol Lewandowski.