Przejdź do treści

Będzie zajezdnia dla andrychowskich autobusów

Informacje, 16 sierpnia 2017 14:44

W Zakładzie Gospodarki Komunalnej powstanie zaplecze techniczne i zajezdnia dla nowych autobusów, które władze Andrychowa już zamówiły u wykonawcy.

Podziel się

Dziś – 16 sierpnia – w Urzędzie Miejskim Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak podpisał umowę z Krzysztofem Tytko, prezesem ZGK. Tam bowiem, w halach na tyłach zakładu, za stacją paliw powstanie garaż i zaplecze dla 14 autobusów, które już są montowane w firmie MMI w Zbyszewie. W sumie będą kosztować 10 mln 194 tys. zł, ale ponad 80 proc. tej kwoty ma pochodzić z dotacji unijnej. Autobusy mają posłużyć do stworzenia w Andrychowie nowej, gminne komunikacji po wyjściu ze spółki MZK (z Kętami i Porąbką). Taka spółka ma powstać do końca roku, a autobusy wyjadą w trasy 1 stycznia 2018 r.
To dla nich Zakład Gospodarki Komunalnej przygotowuje garaże i zaplecze techniczne. Ta inwestycja będzie kosztować 1 mln 326 tys. zł i została podzielona na trzy etapy. W pierwszym, najkrótszym, bo trwającym tylko miesiąc powstanie program funkcjonalno-użytkowy, który posłuży za podstawę do projektu. W drugim etapie, trwającym cztery miesiące  projekt architektoniczny i pełna dokumentacja techniczna. 
Trzeci etap, decydujący, ma zakończyć się za siedem miesięcy, czyli w marcu. Wtedy będzie gotowy cały obiekt, wraz z instalacjami i wyposażeniem. Pierwsze autobusy ze Zbyszewa mają trafić do Andrychowa w listopadzie.
Jak powiedział nam prezes ZGK, Krzysztof Tytko, wbrew pojawiającym się plotkom nie zostanie zlikwidowana stacja paliw na terenie ZGK. mn

Podziel się
Skip to content