Przejdź do treści

Bawełnianka nie wchodzi do CKZiU

Informacje, 28 marca 2017 12:10

Jak poinformowała nas dzisiaj – 28 marca – Jolanta Kocemba, dyrektorka Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie, „Bawełnianka” nie włączy się do tworzonego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Podziel się

Już od kilku miesięcy piszemy o planach tworzenia w powiecie wadowickim trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – dwóch w Wadowicach i jednego w Andrychowie. Tutejsze miałyby utworzyć dwie szkoły zawodowe: Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego i Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej św. Jadwigi Królowej. Czyli „Kotarbiński” miałby się połączyć z „Bawełnianką”. 
W tej drugiej szkole, która wyliczyła, że straci na tym połączeniu od początku roku trwa opór wobec takich planów. Według Jolanty Kocemby, dyrektorki „Bawełnianki”, ponad 90 procent funduszy, które zostaną przyznane andrychowskiemu CKZiU pójdzie do „Kotarbińskiego”.
– Uważamy, że plany połączenia naszych szkół to faktyczna likwidacja naszej placówki – mówiła dyr. Kocemba.
Przeciwne jest także grono pedagogiczne i rodzice. 
Jednak na konferencji prasowej, jaka odbyła się w tej kwestii miesiąc temu w Wadowicach starosta Bartosz Kaliński powiedział, że decyzja jest po stronie szkoły, jej grona pedagogicznego i dyrekcji. Muszą się zdecydować sami: przystępują do CKZiU czy nie? Jeśli nie, to muszą pamiętać, że nie będą mieli udziału w funduszu przyznanemu tutejszemu Centrum. Mimo to decyzja na „nie” nie spowoduje likwidacji placówki – będzie działać na tych samych zasadach, jak dotychczas.
Dziś, 28 marca zapytaliśmy dyr. Jolantę Kocembę o ich decyzję. I dowiedzieliśmy się, że szkoła nie przystępuje do CKZiU. 
Teraz ich wolę musi tylko „przyklepać” w stosownej uchwale Rada Powiatu, a ta zbiera się pojutrze – 30 marca.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content