Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Bar światowego giganta otwarty. Miał powstać już… 28 lat temu!

Informacje, 28 listopada 2020 09:43

W dzisiejszą (28 listopada) sobotę o poranku otwarto na Górnicy u zbiegu ulic Krakowskiej i Biała Droga bar szybkiej obsługi, działający w ramach sieci McDonald's. Do czasu złagodzenia restrykcji antykoronawirusowych, placówka będzie sprzedawać swoje przekąski i napoje tylko w systemie McDrive tj. z okienek do samochodu oraz w lokalu, ale na wynos.

Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Linerta – licencjobiorcy i właściciela, w andrychowskim barze znalazło zatrudnienie 65 osób. Zdecydowana większość to mieszkańcy naszego miasta i okolicy. Wszystkie przeszły dwumiesięczne szkolenie w McDonald’sie w Zatorze. Nadal można zgłaszać się tu do pracy. Klienci będą obsługiwani w godz. 6.00 – 24.00. Na zmotoryzowanych czeka parking mogący pomieścić 32 samochody. Są także stojaki rowerowe. Obiekt przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz są stoliki dla ponad osiemdziesięciu osób, a na zewnątrz ogródek letni dla ponad sześćdziesięciu klientów. Podczas otwarcia obiektu Dariusz Linert zadeklarował w rozmowie z burmistrzem Tomaszem Żakiem, że andrychowski McDonald’s będzie się angażował w lokalne przedsięwzięcia charytatywne i kulturalne. Zorganizuje także w przyszłym roku wielką akcję prozdrowotną, o czym poinformujemy w stosownym terminie.

O otwarciu w Andrychowie placówki gastronomicznej McDonald’s trwały już dyskusje i plany w 1992 roku. Pomagała ówczesna posłanka z Podbeskidzia Grażyna Staniszewska, a we wstępnych negocjacjach uczestniczył burmistrz Tadeusz Woźniak. Wskazano nawet na byłą wykończalnię AZPB jako miejsce dla baru, po oczywiście stosownym remoncie i adaptacji. Budynek znajdował się w pobliżu mostu, przy ulicy Krakowskiej. Do realizacji pomysłu jednak wtedy nie doszło. McDonald’s wycofał się z pomysłu. I jak widać niejako wrócił do niego po 28 latach.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content