Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Bądź odkrywcą parków!

Informacje, 28 maja 2020 09:14

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego przygotował program edukacyjny, zachęcający do odwiedzin parków. W ofercie nie zabrakło Beskidu Małego.

Przedsięwzięcie nosi tytuł „Odkrywcy Parków Krajobrazowych”. – To program edukacyjny mający na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi do zwiedzania i poznawania małopolskich parków krajobrazowych oraz ich przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych walorów – informują organizatorzy. – Ma on zachęcić również młodych ludzi i ich rodziny do wyjścia z domu, kontaktu z naturą i aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem projektu jest również rozwijanie kreatywności, pogłębianie wiedzy oraz wzrost świadomości przyrodniczej uczestników programu.

Aby zostać Odkrywcą należy w pierwszej kolejności zasięgnąć trochę informacji i zaplanować wycieczki po terenie małopolskich parków krajobrazowych. Informacje dotyczące parków dostępne są na stronie internetowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz w publikacjach, miedzy innymi w mapach i przewodnikach, opracowywanych i wydawanych przez ZPKWM.
Planując wycieczki i miejsca do odwiedzenia należy wziąć pod uwagę miedzy innymi zagadnienia, do których odnoszą się karty pracy w Spacerowniku danego parku. Następnie należy zapakować do plecaka niezbędne akcesoria, w tym Spacerownik, coś do pisania i kolorowania, mapę parku, aparat fotograficzny itp. i wyruszyć w teren. Podczas wycieczki należy wypełniać Spacerownik zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi, tworząc własne, krótkie relacje z pobytu w wybranych miejscach. Po wypełnieniu Spacerownika danego parku krajobrazowego należy skontaktować się z nami w celu odbioru odznaki Odkrywcy danego parku krajobrazowego.

„Spacerownik Beskidu Małego” można znaleźć tutaj. Dostępny jest także na miejscu w Andrychowie czyli w siedzibie koła PTTK “Chałupa” (ul.Starowiejska 22 B, pok. 223) w poniedziałki w godz. 18 – 20. Można zamawiać też telefonicznie – pod nr 886 198 825.

Oprac. jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content