Przejdź do treści

Backhand rozkręcił się

Sport, 21 października 2023 16:58

Wprawdzie tenisiści piątoligowego Backhandu zaczęli sezon od falstartu, ale szybko udowodnili, że zamierzają walczyć o najwyższe cele. Na koncie mają już trzy wygrane.

Jak już wspominaliśmy andrychowianie na inaugurację sezonu ulegli 6:8 Gorcom IV Nowy Targ. Szybka rehabilitacja i triumf 14:0 nad trzecim zespołem nowotarżan nie był dziełem przypadku. W czwartkowy wieczór ekipa spod Pańskiej Góry ponownie zmierzyła się z nowotarskim zespołem, ale tym razem Metalką. Wyjazdowe spotkanie nie było łatwe, choć początek wskazywał, że Backhand gładko sięgnie po dwa punkty. Gospodarze zdołali jednak wyrównać (4:4), a potem ponownie odrobić dwupunktową stratę i na finiszu meczu był remis 6:6. Rafał Merta i Łukasz Nowak spisali się jednak wtedy koncertowo.

Wczoraj (w piątek, 20 października) andrychowianie rozegrali kolejne spotkanie. Tym razem we własnej sali pokonali 10:4 Orawę Jabłonka. Wbrew wynikowi nie było to aż tak jednostronne widowisko. Goście prowadzili 2:0, a po wygraniu obu gier deblowych 4:2. Jednak w kolejnych spotkaniach ugrali zaledwie jednego seta.

Dzięki ostatnim wygranym Backhand został liderem V ligi. Identyczny dorobek punktowy mają jednak również zespoły ULKS II Lachowice, Turbacza Mszana Dolna i Orawa Jabłonka.

Metalka Nowy Targ – Backhand Andrychów 6:8
Backhand: Nowak (3,5), Merta (2,5), Holcman (2), Ochman (0)

Backhand Andrychów – Orawa Nowy Targ 10:4
Backhand: Nowak (3), Ochman (3), Merta (2), Holcman (2), Górski (0)

woc

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content