Przejdź do treści

Backhand przegrywa końcówkę i mecz z Wielmożanką

Sport, 03 grudnia 2022 19:41

Po wyjazdowej wpadce z Bronowianką III Kraków czwartoligowi tenisiści stołowi andrychowskiego Backhandu zapowiadali rehabilitację kosztem Wielmożanki. Życie jednak zweryfikowało ich plany i drużyna znad Wieprzówki uległa we własnej hali 6:8.

Starcie z drużyną z Wielmoży od początku było bardzo wyrównane. Po pierwszej serii singli był remis 2:2. Wówczas swoją moc pokazały oba andrychowskie deble i gospodarze objęli dwupunktowe prowadzenie. Jednak szybko je stracili, gdyż w drugiej serii gier pojedynczych zwyciężyli tylko raz. I to był dla nich ostatni dzwonek, a w zasadzie jasny sygnał ze strony gości, że wrzucili piąty bieg. Od stanu 5:5 przyjezdni triumfowali w trzech kolejnych partiach. W tej sytuacji wygrana Michała Ostanka nad Markiem Ferdkiem pozwoliła jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do 6:8.

Wskutek ostatnich niepowodzeń Backhand ma już tylko czysto matematyczne szanse na zakończenie pierwszej rundy w czołowej szóstce i tym samym zapewnienie sobie utrzymania już na tym etapie zmagań. Mało tego andrychowian w rundzie rewanżowej czekać będzie niełatwa batalia o utrzymanie się w IV lidze. Backhand w siedmiu meczach zdobył bowiem 5 punktów i w stawce 12 drużyn zajmuje 10 lokatę.

Backhand Andrychów – Wielmożanka Wielmoża 6:8
Backhand: Ostanek (3,5), Merta (1,5), Holcman (0,5), Nowak (0,5), Ochman (0)

woc Fot. Jacek Dyrlaga/Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content