Przejdź do treści

Backhand poległ pod Wawelem

Sport, 27 listopada 2022 18:37

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa IV-ligowych tenisistów stołowych do grodu Kraka. Niespodziewanie ulegli w nim trzeciej drużynie Bronowianki.

Przed dzisiejszym spotkaniem gospodynie meczu (kadrę Bronowianki III tworzą kobiety) nie miały na koncie ani jednego punktu. Wydawało się, że andrychowianie nie będą mieli zatem z nimi większych trudności. Jednak do konfrontacji przystąpili bez Rafała Merty (zastąpił go Zbigniew Holcman), a na dodatek temperatura w hali przy ul. Zarzecze była tylko nieznacznie wyższa od tej na zewnątrz (choć warunki gry były równe dla obu stron), co nie pozostało bez wpływu na przebieg rywalizacji.

Andrychowianie fatalnie weszli w mecz, wygrywając tylko jednego z trzech singli, mając wyraźne kłopoty z grającymi czopami krakowiankami. Gdy po pojedynkach deblowych na tablicy wyników był remis wydawało się, że goście opanowali sytuację. Nic bardziej mylnego, a najlepszym dowodem ich bezsilności jest fakt, że lider zespołu – Michał Ostanek nie zdołał wygrać ani jednej gry pojedynczej.

Wskutek przegranej andrychowianie z dorobkiem 5 punktów pozostali na ósmym miejscu w ligowej tabeli.

Bronowianka III Kraków – Backhand Andrychów 8:6
Backhand: Łukasz Nowak (2,5), Michał Ochman (1,5), Zbigniew Holcman (1,5), Michał Ostanek (0,5) 

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content