Przejdź do treści

Backhand II z trzecią ligową wygraną

Sport, 26 listopada 2022 11:00

Po Orłach Zakopane i Halniaku Maków Podhalański trzecia drużyna Victorii Spytkowice jest kolejnym zespołem, który w tym sezonie piątej ligi tenisa stołowego musiał uznać wyższość drugiej ekipy andrychowskiego Backhandu.

W piątkowy wieczór andrychowianie zagrali w Spytkowicach po prostu wielki zawody. Od początku dzielili i rządzili przy stołach sukcesywnie powiększając prowadzenie. Gospodarze meczu zdołali tylko dwa razy znaleźć sposób na przyjezdnych, co najlepiej obrazuje różnicę klas dzielącą zespoły. Na szczególne słowa pochwały zasłużył Krzysztof Miczołek. Po pięciosetowym, zaciętym boju pokonał 3:2 lidera Victorii – Cezarego Krupę, zawodnika który jeszcze niedawno w barwach wadowickiej Skawy walczył o III-ligowe punkty.

Dzięki wygranej Backhand II (ma 6 punktów) awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Victoria III Nidek, która w pięciu meczach zdobyła komplet 10 punktów. Co warte podkreślenia, andrychowianie i ich wczorajsi rywale są jedynymi zespołami, które rozegrały już po sześć spotkań.

Victoria III Spytkowice – Backhand II Andrychów 2:12
Backhand II: Tomasz Gasidło (3,5), Krzysztof Miczołek (3,5), Wojciech Handzlik (2,5), Piotr Dudka (2,5).

woc Fot. Jacek Dyrlaga/Archiwum Nowin Andrychowskich

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content