Przejdź do treści

Backhand II przełamał się w Nidku

Sport, 21 stycznia 2023 10:41

W piątkowy wieczór ciekawe derbowe widowisko stworzyli tenisiści stołowi Victorii II Nidek, którzy we własnej sali podejmowali w meczu o piątoligowe punkty Backhand II Andrychów.

Wprawdzie w ligowej tabeli wyżej notowani są andrychowianie, ale wcale nie byli murowanymi faworytem potyczki z drugą drużyną Victorii. W jej szeregach występują Stefan Bizoń, Krzysztof Szemik i Patryk Węglarz, którzy przez lata nie tylko utrzymywali Victorię w czołówce V ligi, ale też z powodzeniem rywalizowali na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

Od początku meczu przy stołach trwała zacięta rywalizacja, a o końcowych wynikach setów decydowały pojedyncze piłki, gdyż ich rezultat był na styku. Tylko w pierwszej serii singli rozegrano aż dwie pięciosetówki. Obie oraz jeszcze jedna partia padły łupem ekipy spod Pańskiej Góry, co pozwoliło jej przejąć kontrolę nad meczem. Pod deblach sytuacja nie uległa zmianie. W dwóch kolejnych odsłonach gier pojedynczych tenisiści stołowi Backhandu II w decydujących sytuacjach zachowywali więcej zimnej krwi i ostatecznie zakończyli zawody wygraną różnicą czterech punktów.

Dzięki wygranej Backhand II (10 punktów) utrzymał ósme miejsce w ligowej tabeli, ale ma już tylko matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Do wyprzedzającej go Skawy II Wadowice traci wprawdzie tylko punkt, ale Skawa rozegrała o dwa mecze więcej. Co więcej w ostatnim spotkaniu tej rundy andrychowianie zmierzą się z czwartym w stawce ULKS II Lachowice, więc o punkty będzie im trudno. Prowadzi Victoria III Nidek z kompletem 24 punktów.

Victoria II Nidek – Backhand II Andrychów 5:9
Backhand II: Miczołek (3,5), Gasidło (2,5), Handzlik (2), Górski (1)

woc Fot. Jacek Dyrlaga/Archiwum Nowin Andrychowskich

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content