Przejdź do treści

B klasa: Jedni grali i ostro strzelali, inni zostali w domach

Sport, 29 października 2023 18:39

Z czterech drużyn z gminy Andrychów występujących w B klasie tylko dwie rozegrały swoje mecze w ramach 11. kolejki spotkań. Pozostałe oddały punkty walkowerem.

W niedzielę po dziesiątą ligową wygraną sięgnęły rezerwy Beskidu Andrychów, które pokonały na wyjeździe Sokół Chrząstowice 7:3. – Co tu powiedzieć, to był radosny futbol zarówno w ataku, jak i w obronie – skomentował krótko mecz Jakub Skrzypiec, trener Beskidu II. W jego drużynie hat-trickiem popisał się Daniel Budka, a pozostałe bramki zdobyli Patryk Zemła, Eryk Wróbel, Robert Bizoń i Daniel Wróbel.

Sokół Chrząstowice – Beskid II Andrychów 7:3

* * * * *

Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzą Gronie Zagórnik, które wygrały szósty mecz z rzędu. Tym razem okazały się lepsze od Płomienia Sosnowice.

W dwóch ostatnich spotkaniach Gronie zaaplikowały rywalom po siedem bramek, a wcześniej pięciokrotnie pokonały bramkarza Leskowca Rzyki. Stąd kibice spodziewali się, że w domowej konfrontacji z Płomieniem także urządzą sobie ostre strzelanie. A zakończyło się na „skromnych” czterech bramkach i chwilowych kłopotach. – Ostrzegałem, że Płomień to solidna drużyna. Zaskoczyli nas jednak tą bramką – mówi Michał Kowala, drugi trener Groni.

Do przerwy w Zagórniku bramek nie oglądano. Za to tuż po zmianie stron, to goście otworzyli wynik spotkania, ale prowadzeniem cieszyli się raptem pięć minut. Ich radość zmącił bezpośredni strzał z rzutu wolnego Mateusza Babińskiego, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce.

Potem zawodnikom z Sosnowic przypomniał o sobie Adrian Góra. Dwukrotnie przymierzył zza pola karnego i tym samym najpierw wyprowadził Gronie na prowadzenie, a potem je podwyższył. Z rezultat ustalił Michał Kowala. – Fajnie to wygląda. Nie oglądamy się na rywali. Gramy swoje, realizujemy przyjęte założenia i idziemy naprzód – komentuje szóstą wygraną Michał Kowala.

Gronie Zagórnik – Płomień Sosnowice 4:1

* * * * *

W sobotę Leskowiec Rzyki miał zagrać na wyjeździe z Sokołem Frydrychowice, a w niedzielę Halniak II Targanice miał gościć w Grodzisku na meczu z miejscowym Grodem. W obu przypadkach goście zrezygnowali z wyjazdu na zawody, co było wynikiem chorób i kontuzji.

Gród Grodzisko – Halniak II Targanice 3:0 (walkower)
Sokół Frydrychowice – Leskowiec Rzyki 3:0 (walkower)

* * * * *

W tabeli prowadzi Beskid II Andrychów (31 punktów), który ma pięć punktów przewagi nad drugim Relaksem Wysoka i sześć nad Sokołem Przytkowice. Szóste miejsce, z dorobkiem 18 punktów, zajmują Gronie Zagórnik. Trzynastą lokatę zajmuję Leskowiec (7 punktów), a czternastą Halniak II (3 punkty).

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content