Przejdź do treści

Autobusy schodzą już z taśmy

Informacje, 02 listopada 2017 14:11

Jako pierwsi pokazujemy autobusy iveco, jakie montowane są dla Andrychowa w Zbyszewie. Trafią tu do końca listopada i na początku grudnia.

Podziel się

Burmistrz Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl oraz Szymon Wnęczak – kierownik Wydziału Inwestycji i Krzysztof Tytko – prezes ZGK odwiedzili w poniedziałek – 30 października – firmę  MMI w Zbyszewie, która produkuje dla Andrychowa 14 autobusów miejskich. Goście z Andrychowa przyglądali się postępom w pracach nad montażem andrychowskiej floty dla komunikacji gminnej. Umowę w tej sprawie, wartą10 mln 194 tys. zł podpisano już w maju, a autobusy mają trafić do Andrychowa do końca roku. Jak powiedział prezes MMI Stanisław Zdrojewski, te bardzo nowoczesne autobusy. Na trasy mają ruszyć od 1 stycznia 2018 r. Obsługiwać będą wszystkie linie wewnątrz gminy.
Oprócz tego – co podkreślał wiceburmistrz Wasztyl – gmina ma zamiar zainwestować w nowe przystanki, w pełni zinformatyzowane i monitorowane, z nowoczesnym oświetleniem i bez barier architektonicznych. Na takim przystanku pasażer będzie miał informację, kiedy nadjedzie najbliższy, oczekiwany przez niego autobus. Ponadto w ZGK powstaje zajezdnia, stanowisko dyspozytorskie, garaże i warsztaty do obsługi nowych autobusów. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie zamknie się sumą ok. 22 mln zł i potrwa do 2019 roku.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content