Przejdź do treści

Autobus Energetyczny na Placu Mickiewicza

Informacje, 19 sierpnia 2015 11:48

Dziś (19.08) w Andrychowie na Placu Mickiewicza stanął „Autobus Energetyczny”. Jest to mobilne centrum edukacyjno – informacyjne. Eksperci w autobusie udzielają informacji na temat odnawialnych źródeł energii takich jak kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne.

Podziel się

Można dowiedzieć się wiele na temat oszczędzania energii w domu. Autobus będzie na Placu Mickiewicza do godziny 17.00.
W godzinach dopołudniowych odbyło się też szkolenie dla pracowników Urzędu Miejskiego. Poruszone były tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.
Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku. 
W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem będą tworzyli grupę doradczą, która będzie oferowała nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.
To wszystko dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za projekt odpowiada Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content