Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Audiobooki na lato

Kultura, 10 lipca 2021 08:41

Wybierasz się na urlop? A może po prostu postanowiłeś troszeczkę zwolnić, by o tej porze roku szczególnie cieszyć się życiem? Czas wolny od pracy należy wykorzystać między innymi na nadrabianie książkowych zaległości. Andrychowska biblioteka przygotował na wakacje kilka wybranych tytułów, które szczególnie poleca.

Cyberpunk Girls. Opowiadania to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

Tarakson Stella Superbohater z …
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Seria „Superbohater Antyku” to coś rewelacyjnego dla dzieci już samodzielnie czytających, przedział wiekowy 8-12 lat powinien być strzałem w dziesiątkę. Pomysł na całość polega na tym, że postacie z mitów greckich np. Herkules, Arachne, Hera, dziwnym sposobem (właściwie za sprawą magicznej wazy) zderzają się ze współczesnością.

Cykl książek „Dwieście wiosen” autorstwa Grażyny Jeromin-Gałuszki to pięciotomowa saga z gatunku literatury pięknej, idealna na długie, samotne wieczory. Przeniesie Cię w świat pełen ciepła, wzruszeń i melancholii. Momentami niebezpieczny świat, pełen rozterek, codziennych problemów, miłości i nienawiści.

Trójka przyjaciół – Rosomak, Pantera i Żuraw – spędza lato w oddalonej od cywilizacji leśnej chacie. Swój czas poświęcają pomocy zwierzętom, pracy na roli i podziwianiu piękna krajobrazu. W pewnym momencie dołącza do nich chłopak z miasta, określany początkowo jako „murowa stonoga”, a potem – od ciągle powtarzanych pytań – jako Coto. Las, w którym żyją, ma swoje tajemnice – te z czasów powstania, żyjące w pamięci starego Odrowąża, mentora „leśnych ludzi” – i będą one istotnym elementem leśnej edukacji Cota, prowadząc do zdobycia przez niego zaszczytnego miana Orlika. Zdaniem profesora Jarosława Marka Rymkiewicza utwór Rodziewiczówny to „wielki – najwspanialszy po »Panu Tadeuszu« – hymn ku chwale polskości”.

Wszystkie propozycje dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie. Zachęcamy do korzystania z katalogu online, gdzie możecie zarezerwować interesującą Was pozycję.

Oprac. p Fot. Freepik

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content