Przejdź do treści

Audiobook – ciekawa propozycja dla dzieci na wakacje

Informacje, 13 lipca 2023 09:45

Dzisiaj przychodzimy z audiobookowymi nowościami i polecajkami dla najmłodszych. Głównie dlatego, że to dzieci wraz z rodzicami najczęściej odwiedzają nasze mury i wypożyczacie lektury. A teraz zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i pamiętajcie, odwiedźcie nas w bibliotece!

Zapraszamy na pełną ciepła i ciekawych osobliwości lekturę. Przenieście się do leśnej krainy i poznajcie historię Zajączka, którego marzeniem jest spełnianie marzeń sąsiadów. Poznajcie jeża Antoniego, roztargnionego dzięcioła Zenona, liska Oskarka. Sprawdźcie sami, czy marzenia sowy Ewy się spełniły. A jaką karę dostała żmija Renata za próbę zjedzenia myszki Klary? Zapraszamy na spokojną opowieść z morałem. Odważycie się spełniać marzenia? Po odsłuchaniu Kram z marzeniami (Agnieszka Kazała) na pewno!

Uwaga to nie jest bestiariusz! To nie jest zdecydowanie opowieść o duchach, zmorach, i demonach. Ale jest to opowieść o bliskości zaświata. Nie bójcie się, na pewno nie jest straszny! To prawda jest inny niż nasz- ludzki świat. Ta opowieść jest o bliskości zaświata i o granicach, a także o spotkaniach z nim. O miejscach i istotach, które w dawnym postrzeganiu świata były związane z obydwoma światami, strzegły przejść, umiały porozumiewać się ze światem niewidocznym, pomagały i żywym ludziom, i duszom w rozmawianiu ze sobą. Brzmi tajemniczo… Zapraszamy na Między światem a zaświatem od Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.

Wampirek, autorka: Angela Sommer-Bodenburg. Pierwsza z niezwykle popularnego na świecie cyklu historii o niecodziennej przyjaźni dzieci ludzkich i wampirzych. Rozpoczyna się w pokoju dziesięcioletniego Antosia, wielbiciela przerażających opowieści o wampirach, trollach i innych straszydłach. Pod nieobecność rodziców chłopca w otwartym oknie ląduje nieoczekiwany gość, najprawdziwszy wampir. Okazuje się, że ma na imię Rydygier, mieszka w starym grobowcu i jest młodym, ledwie stupięćdziesięcioletnim wampirkiem. Antosiowi w pierwszej chwili niełatwo jest pokonać niechęć – wampiry niemiłosiernie śmierdzą – i strach, musi bowiem udowodnić, że jego krew nie nadaje się do spożycia. Powoli jednak ta przedziwna znajomość zamienia się w prawdziwą przyjaźń. [lubimyczytac.pl]

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content