Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Areszt dla sprawców pobicia

Informacje, 14 stycznia 2021 11:36

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Wadowic, którzy pobili mężczyznę. Wadowiczanin z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawcy tego przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Za czyn którego się dopuścili grozi im do 8 lat więzienia.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Jak wynikało z ustaleń, mieszkaniec Wadowic został zaatakowany na jednym z osiedli przez dwóch mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, po czym jeden z napastników kopał mężczyznę po całym ciele. Natychmiastowa reakcja świadka, który powiadomił Policję, prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Wadowiczanin z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawą od razu zajęli się śledczy, którzy wykonali szereg czynności zmierzających do wyjaśnienia okoliczności sprawy i zatrzymania sprawców.
Dzięki żmudnej i skrupulatnej pracy funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzn, którzy na początku stycznia br. zostali zatrzymani. 24 i 32-latek (mieszkańcy Wadowic) usłyszeli zarzut pobicia, do którego się przyznali. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KPP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content