Arcyważne zwycięstwo Beskidu z Hutnikiem

Sport, 30 maja 2015 19:59

Walka o utrzymanie w III lidze wkracza w decydującą fazę. Andrychowianie znakomicie spisali się w wyjazdowym meczu z Hutnikiem, wywożąc z trudnego terenu trzy punkty.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, choć nie potrafili przełożyć tego na okazje bramkowe. Podopieczni trenera Edwarda Wandzla byli za to zabójczo skuteczni. W 18. minucie Tomasz Moskała wyłuskał piłkę rywalowi na 40. metrze, popędził do przodu, podał lepiej ustawionemu Tomaszowi Kaczmarczykowi, a ten w pojedynku z bramkarzem wykazał się zimną krwią i otworzył wynik meczu.

W dalszej fazie spotkania drużyna Hutnika nie potrafiła znaleźć sposobu na szczelną defensywę Beskidu. Akcje zaczepne gospodarzy były rozbijane wystarczająco szybko, choć Beskid nie ustrzegł się błędu. W 55. minucie Radosław Karcz w obrębie szesnastki zagrał piłkę reką i sędzia wskazał na wapno. Intencje strzelca wyczuł jednak Michał Kurzyniec, który obronił karnego!

Niewykorzystany przez nowohucian rzut karny był kluczowym momentem tego spotkania, bo w 66. minucie kolejna kontra przyniosła andrychowianom drugiego gola. Tym razem prawą flanką popędził Tomasz Kaczmarczyk, wpadł w pole karne, wyłożył futbolówkę Maciejowi Stróżakowi, który z 10 metrów pokonał bramkarza Hutnika.

Zwycięstwo w Nowej Hucie sprawiło, że Beskid zgromadził wystarczającą liczbę punktów do zajęcia co najmniej 13. miejsca. Mimo tego triumfu nie wszystko jest w rękach andrychowian. Trzynasta lokata wciąż może nie zapewniać utrzymania, jeśli z II ligi spadną Okocimski Brzesko i Puszcza Niepołomice. Jeżeli jednak punkty pogubią Unia Tarnów i Hutnik, a Beskid wygra z Trzebinią i Wolanią, to andrychowianie mogą awansować nawet na 11. miejsce.

Kolejny mecz już w najbliższy czwartek, 4 czerwca o 17:00 w Andrychowie, z 16. w tabeli MKS-em Trzebinia-Siersza.

Hutnik Nowa Huta – Beskid Andrychów 0:2 (0:1)
0:1 – Tomasz Kaczmarczyk 18'
0:2 – Maciej Stróżak 66'
Beskid zagrał w składzie: Kurzyniec – Młynarczyk, Jurczak, Kapera, Święs – Adamus, Słupski, Kaczmarczyk, Karcz, Moskała (Pająk 80') – Stróżak (Śliwa 90').