Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Anielsko-diabelsko w Rynku Sztuki

Kultura, 19 listopada 2019 12:52

Od dziś w Rynku Sztuki prezentowana jest świąteczna wystawa malarstwa i rzeźby “Anielsko diabelsko” autorstwa profesjonalnych i początkujących twórców zaprzyjaźnionych z galerią.

Podziel się

Swoje prace prezentują m.in.: pracownia ceramiczna anna-art, Jan Bednarz, Kazimierz Bliźniak, Bożena Bylica, Zbigniew Bury/Alex Johanson, Witek Giza, Monika Grabowska-Pniak, Anna Hałat, Barbara Kierczak, Antoni Korycik, Józef Malata, Ewa Partyka, Natalia Paw, Jan Smolec, Bolek Ściga oraz Zbigniew Trzciński.
Warto dodać, iż wśród prac prezentowanych na wystawie, znajdują sie ceramiki wykonane podczas wasztatów ceramicznych prowadzonych przez Zbyszka Burego w Miejskim Domu Kultury. 

Ekspozycja prezentowana jest do 31 grudnia, wiekszość prac będzie można zakupić.

Kilka słów o autorach prac:

Pracownia ceramiczna anna-art – specjalizuje się w tworzeniu ceramiki artystycznej, wiodącym tematem są postacie ludzkie oraz zwierzęta. Rzeźby ceramiczne, tworzone metodą rękodzielniczą, zdobione są szlagmetalem bądź szkliwione.

Bożena Bylica – mieszka w Andrychowie, od kilku lat uczestniczy w warsztatach ceramicznych prowadzonych w MDK pod czujnym okiem Zbyszka Burego. Na wystawie prezentuje szkliwione aniołki. To jej debiut, ale trzeba przyznać, że aniołki są urocze. 

Monika Grabowska-Pniak – zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem wyrobów artystycznych architektury wnętrz i dekoracji wnętrz ze szkła oraz szkła artystycznego jako witraże lub fusing. Mieszka i tworzy w Targanicach.

Anna Hałat – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Instytut Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, dyplom o specjalności: Rzeźba. Tworzy rzeźby ceramiczne które często łączy ze stłuczką szklaną którą stapia w wysokiej temperaturze tworząc elementy rzeźbiarskie. W swojej twórczości porusza tematy związane z problemami współczesnego świata, człowieka oraz wizji przyszłości. Związana z galerią rzeźby, ceramiki malarstwa oraz Eko Designu Ars Nova w Bielsku-Białej.

Barbara Kierczak – artystka należąca do Stowarzyszenia Grupa Twórców "MY" w Andrychowie, rysowała i malowała bardzo chętnie już od dzieciństwa, w 2002 r. wstąpiła do andrychowskiej Grupy Twórców "MY". Najchętniej maluje krajobrazy oraz kwiaty w technice olej i akwarela. 

Ewa Partyka – absolwentka liceum andrychowskiego i Wydz. Architektury Politechniki Gliwickiej. Mieszka i tworzy w Targanicach. Z pasji związana z rysunkiem, akwarelą i pastelami olejnymi. „Piękno leży w oczach patrzącego”, a reszta jest wynikiem  nieustannego zmagania się, wyrażania siebie, dostrzegania  i próbą zostawienia śladu w kresce, plamie i radości innych.

Natalia Paw – urodzona w Wadowicach, absolwentka Liceum Plastyczne im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Ukończyła studia uzupełniające II stopnia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filii w Cieszynie na kierunku Grafika. Pochodzi z Targanic, obecnie mieszka i tworzy w Kętach. Interesuje się malarstwem, ilustracją, plakatem.

Jan Bednarz – artysta-rzeźbiarz pochodzący z Zakopanego, mieszka, tworzy i współpracuje z artystycznym środowiskiem Wadowic oraz z Galerią Sztuki "Bałysówka" w Tomicach.

Kazimierz Bliźniak – od lat  dziewięćdziesiątych specjalizuje się w wykonywaniu mebli stylizowanych (AKANT w Gierałtowiczkach), inspirowanych stylem Ludwika XV, ręcznie rzeźbionych, wykonaywanych na indywidualne zamówienie. W wolnej chwili tworzy swoje okazałe anioły i nie tylko.

Zbigniew Bury  vel. Alex Johanson – od 25 lat instruktor plastyk Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Od 2008 roku tworzy pod pseudonimem Alex Johanson – "to postać zagadkowa. Nie do końca określona. Wśród prac Johansona znajdziemy obrazy, rzeźby w drewnie i ceramiczne formy będące wyobrażeniem kobiet i mężczyzn – posiadaczy wyrazistych nosów, wyłupiastych oczu i łabędzich szyj, par uchwyconych w miłosnych uściskach, które w swej między płciowej komunikacji używają języka w sposób wyraźny i często bardzo dosłowny…" .

Witek Giza – mieszkaniec gminy Andrychów, uczestnik warsztatów ceramicznych prowadzonych w andrychowskim MDK przez Zbyszka Burego. Na wystawie prezentuje wyjątkową, szkliwioną szopkę. 

Antoni Korycik – malarz, rzeźbiarz o znaczącym dorobku artystycznym, czołowy animator i współzałożyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Inicjator i komisarz ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich, których plonem jest unikalna i oryginalna plenerowa galeria rzeźby w Chełmku. Mieszka i tworzy w Chełmku. Jest również członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku.

Józef Malata – w wolnej chwili rzeźbi w drewnie, związany ze środowiskiem artystycznym Wadowic i andrychowa. Mieszka i tworzy w Choczni.

Jan Smolec – mieszkaniec Andrychowa, uczęszcza na warsztaty ceramiczne w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, w wolnym czasie działa twórczo. Na wystawie prezentuje pracę wykonaną w technice decoupage. 

Bolek Ściga – mieszkaniec gminy Andrychów, specjalizuje sie w rzeźbieniu Chrystusa frasobliwego i aniołów. Rzeźbienie w drewnie sprawia mu ogromną przyjemność. 

Zbigniew Trzciński – artysta związany z RSTK w Chełmku, mieszka i tworzy w Libiążu. W andrychowskiej galerii prezentuje płaskorzeźby i rzeźby m.in.: okazałą góralkę, aniołki i diabły.

p   Fot. Anna Płonka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content