Przejdź do treści

Ania Mysłajek i Buenos Agres w Must Be The Music

Informacje, 20 kwietnia 2015 07:59

​Znany słuchaczom Twojego Radia Andrychów zespół Buenos Agres wystąpił w muzycznym show Polsatu „Must be the music”. Grupa, której przewodzi andrychowianka, laureatka Piosturu Anna Mysłajek, zdobył trzy razy „tak” i ma szansę przejść do kolejnego etapu.

Podziel się

Teraz sporo zależy od widzów i internautów, którzy mogą wspomóc zespół swoimi głosami. Głosować można codziennie do czwartku w aplikacji MBTM. Szczegóły na fanpage’u zespołu.

Buenos Agres to kolejny zespół z okolicy w Must Be The Music. Wcześniej w programie wzięli udział Roots Rockets oraz Lena Czechowicz.

Zespół Buenos Agres powstał w 2011 roku w Bielsku-Białej. O tym, że kapela będzie nosić takie miano zadecydował… przypadek 😉 Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, Portishead, itp… Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana idzie zdecydowanie trudniej. Jednak po żmudnym szukaniu „głosem” Buenos Agres zostaje Anna Mysłajek. Praca nad materiałem wre. W maju 2012 roku Buenosi wchodzą do studia i nagrywają swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza. Niestety po wydaniu albumu z kapelą żegnają się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Ale nie ma tego złego… bowiem za jakiś czas Buenos Agres zostaje zasilone nie tylko w dwie zupełnie nowe osobowości w postaciach Rafała Wieji (bas) i Łukasza Pochy (DJ), ale ponownie w drugiego gitarzystę Szymona Dębowskiego 😉 Najnowszym nabytkiem zespołu jest klawiszowiec Paweł Fabrowicz. Niedługo trzeba było czekać, aby zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi…

Zobacz wizytę zespołu w studiu TRA.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content