Przejdź do treści

Andrychowskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Informacje, 10 marca 2022 13:21

Impreza taka odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca, a jej inicjatorem jest Małopolski Instytut Kultury, który na tegoroczną edycję Dni wybrał właśnie Andrychów. Dzisiaj – 10 marca – odbyło się pierwsze robocze spotkanie w sprawie organizacji imprezy, któremu w andrychowskiej odsłonie będzie przyświecać hasło „Naturalnie”.

Małopolski Instytut Kultury chce w ten sposób wypromować Andrychów przez jego dziedzictwo etnograficzne, historię, przyrodę i potencjał turystyczny. W czasie wspomnianych dwóch dni (4 i 5 czerwca) odbędzie się np. zwiedzanie Muzeum Historyczno-Etnograficznego przy ulicy Podgórskiej w Andrychowie, spacery historyczne po mieście, przyrodnicze – po Pańskiej Górze i nad Wieprzówką, będą warsztaty dla dzieci, gry terenowe i miejskie, wystawa starych fotografii Andrychowa, plener malarski i kiermasz. To lista otwarta, bo wciąż rodzą się nowe pomysły.

Chodzi o to, aby szerzej zaprezentować Andrychów od strony historycznej, przyrodniczej i turystycznej – mówi Małgorzata Rapacz z Małopolskiego Instytutu.

Pani Małgorzata przyjechała dzisiaj do Andrychowa na naradę, którą w Urzędzie Miejskim poprowadził Wojciech Polak, zastępca Burmistrza Andrychowa. W tym roboczym zebraniu wzięli też udział szefowie takich instytucji jak Centrum Kultury i Wypoczynku, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki, Izby Regionalnej i Ludowego Zespołu Andrychów.

Powstaje też książka o andrychowskiej etnografii, a z jej autorką niebawem spotkamy się Radiu Andrychów. n

Podziel się
Skip to content