Przejdź do treści

Andrychowski szpital dostał karetkę

Informacje, 28 grudnia 2016 10:02

​Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie otrzymał karetkę. Mimo, że przejechała wiele kilometrów, jest sprawna, w dobrym stanie i nadal może służyć pacjentom.

Podziel się

Wóz pochodzi z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Jednostka przekazała właśnie cztery ambulanse do małopolskich szpitali oraz jedną karetkę dla szpitala we Lwowie. Starsze karetki nie mogą już służyć w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, ale nadal mogą być wykorzystywane do transportu pacjentów przez szpitale, które bardzo takiego wsparcia potrzebują. O przekazaniu ambulansów z lat 2006 i 2008 przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zadecydował Zarząd Województwa Małopolskiego. O taką formę wsparcia wnioskowały cztery małopolskie placówki, w tym szpital w Andrychowie.

– Jeśli tylko możemy pomóc, zawsze staramy się to robić – mówił Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego podczas oficjalnego przekazania kartek. – Troska o zdrowie Małopolan i zapewnienie im jak najlepszych warunków leczenia zawsze była i będzie naszym priorytetem. Nie zapominamy jednak również o innych potrzebujących – naszych najbliższych sąsiadach – dodał.

źródło: malopolska.pl
Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content