Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Andrychowska biblioteka zaprasza!

Kultura, 08 stycznia 2020 09:23

Warsztaty, spotkania i dyskusje wokół literatury będą towarzyszyły nam w styczniu i na początku lutego. MBP w Andrychowie przygotowało ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podziel się

14 stycznia zapraszamy na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki  to grupy osób, które spotykają się i rozmawiają o książkach, wymieniają się spostrzeżeniami, dzielą refleksjami, dyskutują o literaturze. Tym razem porozmawiamy o książce „Dom na Sycylii” autorstwa Rosanny Ley.

Historia o niespodziewanym spadku, podróży, która odmienia życie i domu na Sycylii, w którym odnaleźć można rodzinne tajemnice i wspomnienia wielkich namiętności, a także autentyczne, ukryte przed laty, skarby. List od prawnika z informacją o spadku w postaci willi na Sycylii od zupełnie nieznanej jej osoby wprawia czterdziestoletnią Brytyjkę Tess Angel w oszołomienie. Być może matka Tess, Flavia, która urodziła się na tej wyspie, ale opuściła ją podczas II wojny światowej, mogłaby pomóc w rozwiązaniu zagadki. Do tego jednak jej niespieszno. Woli odradzać córce przyjęcie spadku. Dlaczego? Czyżby willa Syrena kryła jakiś sekret, który Flavia chce ukryć? [lubimypczytac.pl]
 


My się zimy nie boimy! – spędź ferie zimowe w bibliotece
Zapraszamy dzieci do udziału w spotkaniach i warsztatach organizowanych podczas ferii zimowych 2020 w terminie od 4 do 7 lutego, w godz. 9.30 – 11.00.

4.02 | !Planszomania!
5.02 | Podróże dookoła świata z królikiem Feliksem – zajęcia literacko-edukacyjne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat
6.02 | !Planszomania!
7.02 | Piszemy list, pocztówkę, telegram! – zajęcia literacko-artystyczne dla dzieci w wieku 9 – 11 lat

Zapisy w Dziale dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie, 
ul. Krakowska 74. | tel. 33 875 2552.
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Podczas ferii wykonywane będą zdjęcia uczestników, które publikowane będą na stronie internetowej MBP i Radia Andrychów. 

—————–

Ponadto:

Dział dla młodzieży poleca Państwa uwadze nowy, wyodrebniony dział w audiobookach REPORTAŻE I DZIENNIKI. 
Audiobooki to dział dla Czytelników, którzy nie lubią rozstawać się z książkami. Idealnie sprawdzają się m.in. podczas jazdy samochodem. Wśród propozycji można znaleźć reportaże Mariusza Szczygła, Andrzeja Stasiuka, Arkadego Fiedlera czy Swietłany Aleksijewicz.

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej poleca nowości książkowe przeznaczone dla rodziców, nauczycieli, terapeutów.
Uczeń ze spektrum autyzmu to duże wyzwanie dla rodziców oraz całej kadry pedagogicznej.  Pojawiające się trudności bywają zaskakujące, a rodzice i nauczyciele pomimo dobrej woli, nie zawsze są w stanie samodzielnie sprostać temu zadaniu. Informacje zawarte w książkach są odpowiedzią na najczęściej pojawiające się pytania. Autorzy książek zapraszają czytelnika (rodzica, nauczyciela) do świata dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju i krok po kroku prowadzą do osiągnięcia przez nie sukcesu na miarę swoich możliwości.

oprac p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama