Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Andrychowscy uczniowie laureatami konkursu “Mieszkam w Beskidach”

Kultura, 03 kwietnia 2020 10:37

Uczniowie z andrychowskich szkół i przedszkoli brali udział w XXVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” organizowanym przez GOK w Świnnej. Ponad 130 uczestników reprezentowało naszą gminę w tym interesującym przedsięwzięciu.

– Celem konkursu Plastycznego est rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac. – czytamy w regulaminie konkursu.

Składanie prac rozpoczęło się w listopadzie 2019 r. a ostateczny termin minął w styczniu 2020 r.
1 kwietnia nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników.

Wszystkim laureatom, rodzicom i opiekunom pięknie gratulujemy!

Poniżej prezentujemy listę laureatów z naszej gminy, pragniemy zaznaczyć ze w konkursie wzięło udział ponad 1000 osób w ponad 50 kategoriach. Pełna lista laureatów znajduje się na mieszkamwbeskidach.pl

KATEGORIA Nagroda Dyrektora GOK Świnna
Lidia Niemiec SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor

KATEGORIA „Mama, tata i ja”
I miejsce
Wiktoria Kluska SP 2 Andrychów op. Monika Wojewodzic
II miejsce
Kamila Markowska Przedszkole nr 5 Andrychów op. Katarzyna Markowska
Kornelia Zachara Niepubliczne Przedszkole „Mały Bystrzak” Andrychów op. Aneta Bogacz
Franciszek Dereń SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń
III miejsce
Adam Korzonkiewiecz-Koman SP nr 3 Andrychów op. Anna Krupnik
Jakub Obrachta SP nr 3 Andrychów op. Anna Krupnik
Wyróżnienie
Anita Mamica SP nr 4 Andrychów op. Maria Bury
Mateusz Mamica SP nr 4 Andrychów p. Maria Bury
Olaf Łysoń SP nr 4 Andrychów p. Maria Bury
Łukasz Sordyl SP nr 2 Andrychów op. Beata Wrona, Marta Makowiecka

KATEGORIA „Rysunek” do 6 lat
III Miejsce
Kacper Wojewodzic Przedszkole nr 3 Andrychów op. Aneta Kobielus
Wyróżnienie
Natalia Góralczyk Przedszkole nr 3 Andrychów op. Katarzyna Wysocka
Kinga Kobielus Przedszkole nr 3 Andrychów op. Aneta Kobielus
Marek Paluch Przedszkole nr 3 Andrychów op. Wiesława Micorek

KATEGORIA „Rysunek” 7-9 lat
I Miejsce
Natalia Ćwiertnia SP nr 3 Andrychów op. Gabriela Samborska
II miejsce
Kinga Kosek SP nr 3 Andrychów op. Anna Krupnik
Stanisław Nowak SP nr 2 Andrychów op. Marzena Kołdziejczyk
Marytna Styła ZSS Inwałd op. Agata Cierpiałek
Szymon Warmuz SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Julia Wiśniowska SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń
III miejsce
Oliwia Bogdał SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Katarzyna Feliks SP nr 3 Andrychów op. Gabriela Samborska
Małgorzata Szemik ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Alicja Turboś SP nr 2 Andrychów Beata op. Wrona Marta Makowiecka
Wyróżnienie
Maja Bajgrowicz ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Zofia Flaga
ZSS Inwałd op. Anna Noga
Zofia Garlacz
SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Aleksandra Górska
ZSS Targanice op. Marta Skrzyńska
Weronika Jończy
SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń
Lena Kołodziej
ZSS Inwałd op. Ewa Kmiecik
Adam Lewandowski
SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Renata Miodońska SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Kacper Nowak
SP nr 2 Andrychów op. Marzena Kołdziejczyk
Maja Piekarczyk ZSS Inwałd op. Ewa Kmiecik
Aleksandra Płonka SP nr 2 Andrychów op. Marzena Kołdziejczyk
Kinga Słabosz SP nr 2 Andrychów op. Joanna Bury
Gabriela Szatan SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Łukasz Talar SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń

KATEGORIA „Rysunek” 10-12 lat
I Miejsce
Beata Babińska SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Antonina Zielińska SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Karol Wocial ZSS Targanice op. Dorota Janosz
II miejsce
Anita Mrzygłód ZSS Targanice op. Dorota Janosz
Agnieszka Mydlarz ZSS Inwałd op. Renata Maciejczyk
Sandra Kierpiec SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Oliwia Romik ZSS Targanice op. Dorota Janosz
III miejsce
Michalina Bizoń Andrychów
Agata Jaworska ZSS Targanice op. Dorota Janosz
Kinga Komendera SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Wyróżnienie
Julia Breczko SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Wiktoria Dyrcz SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Zuzanna Fryt SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Anna Mrzygłód SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Naomi Łukaszka SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Julia Podgórny SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Aleksandra Stus ZSS Targanice op. Dorota Janosz
Emilia Sałapat ZSS Targanice op. Dorota Janosz

KATEGORIA „Rysunek” 13-15 lat
I Miejsce
Karolina Kocemba ZSS Targanice op. Dorota Janosz
Natalia Stuglik ZSS Inwałd

KATEGORIA „Rysunek” 13-15 lat
II Miejsce
Oliwia Nikliborc SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Wyróżnienie
Zuzanna Stachura SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
III miejsce
Maja Garzeł ZSS Inwałd op. Renata Maciejczyk
Wyróżnienie
Zuzanna Stachura SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Wiktoria Mieszczak SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek
Sandra Szymczyk SP nr 4 Andrychów op. Lidia Siwek

KATEGORIA „Wyklejanka – kolaż” do 6 lat
Wyróżnienie
Nikola Smolec Przedszkole nr 3 Andrychów op. Ewelina Mydlarz
Jakub Kobielus Przedszkole nr 3 Andrychów op. Teresa Pączek

KATEGORIA „Wyklejanka – kolaż” 7-9 lat
I Miejsce
Sara Góra SP nr 3 Andrychów op. Gabriela Samborska
Kacper Witkowski SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
II miejsce
Oliwia Wnęczak ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Maja Seredyniecka SP nr 2 Andrychów op. Anna Jura
Nikodem Ludwikowski ZSS Sułkowice-Bolęcina op. Barbara Badowska
Jakub Sobita SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Kornelia Orawiec ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Maja Kurzyniec ZSS Targanice op. Renata Malarz
III miejsce
Dawid Łopata SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Szymon Graca SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Adrian Kozieł SP nr 3 Andrychów op. Patrycja Lechowicz
Emilia Drabczyk ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Liliana Targosz ZSS Targanice op. Róża Kruczała
Wyróżnienie
Mikołaj Matejko SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
Wojciech Stachura SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
Karolina Putek SP nr 2 Andrychów op. Joanna Bury
Bartłomiej Marczyński ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Dominik Korbel ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Paweł Wawro SP nr 2 Andrychów op. Anna Basik
Natalia Pabiś SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Aleksander Kłosok-Kuder SP nr 2 Andrychów op. Lucyna Laszczak
Krystian Skalecki SP nr 2 Andrychów op. Lucyna Laszczak
Barbara Szwed SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Katarzyna Kocemba SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Lena Korolczuk SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Wiktoria Karcz SP nr 4 Andrychów op. Alicja Babińska
Jan Kubień SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Paweł Wajdzik SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Laura Diac ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Eliza Kucharczyk ZSS Inwałd op. Bożena Prochownik
Nikola Jędrusik ZSS Inwałd op. Renata Maciejczyk
Sophia Ince SP nr 3 Andrychów op. Patrycja Lechowicz

KATEGORIA „Wyklejanka – kolaż” 7-9 lat
I Miejsce
Sara Góra SP nr 3 Andrychów op. Gabriela Samborska
Kacper Witkowski SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
II miejsce
Oliwia Wnęczak ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Maja Seredyniecka SP nr 2 Andrychów op. Anna Jura
Nikodem Ludwikowski ZSS Sułkowice-Bolęcina op. Barbara Badowska
Jakub Sobita SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Kornelia Orawiec ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Maja Kurzyniec ZSS Targanice op. Renata Malarz
III miejsce
Dawid Łopata SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Szymon Graca SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Adrian Kozieł SP nr 3 Andrychów op. Patrycja Lechowicz
Emilia Drabczyk ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Liliana Targosz ZSS Targanice op. Róża Kruczała
Wyróżnienie
Mikołaj Matejko SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
Wojciech Stachura SP nr 2 Andrychów op. Danuta Wiktor
Karolina Putek SP nr 2 Andrychów op. Joanna Bury
Bartłomiej Marczyński ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Dominik Korbel ZSS Sułkowice-Łęg op. Bogusława Wiśniowska
Paweł Wawro SP nr 2 Andrychów op. Anna Basik
Natalia Pabiś SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Aleksander Kłosok-Kuder SP nr 2 Andrychów op. Lucyna Laszczak
Krystian Skalecki SP nr 2 Andrychów op. Lucyna Laszczak
Barbara Szwed SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Katarzyna Kocemba SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Lena Korolczuk SP nr 4 Andrychów op. Dorota Harańczyk
Wiktoria Karcz SP nr 4 Andrychów op. Alicja Babińska
Jan Kubień SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Paweł Wajdzik SP nr 2 Andrychów op. Barbara Czepiec
Laura Diac ZSS Inwałd op. Maria Bogacz
Eliza Kucharczyk ZSS Inwałd op. Bożena Prochownik
Nikola Jędrusik ZSS Inwałd op. Renata Maciejczyk
Sophia Ince SP nr 3 Andrychów op. Patrycja Lechowicz
Aleksandra Czarnik SP nr 3 Andrychów op. Anna Krupnik
Magdalena Socha ZSS Targanice op. Jadwiga Hyzińska

KATEGORIA „Wyklejanka – kolaż” 10-12 lat
II Miejsce
Jagoda Wrona SP nr 4 Andrychów op. Marta Kubień, Agnieszka Adamczyk
Bartłomiej Oboza SP nr 4 Andrychów op. Marta Kubień Agnieszka Adamczyk

KATEGORIA „Wyklejanka – kolaż” 13-15 lat
Wyróżnienie
Olaf Matejko SP nr 4 Andrychów op. Monika Ligęza
Julia Iskierka ZSS Targanice op. Dorota Janosz
Konrad Osowski ZSS Targanice op. Dorota Janosz

KATEGORIA „Ceramika, masy plastyczne” 7-9 lat
III Miejsce
Paweł Bury ZSS Targanice op. Monika Pająk

KATEGORIA „Multimedia”
I Miejsce
Oskar Skrzypek SP 2 Andrychów op. Dorota Paździora

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” do 6 lat
I Miejsce
Ala Bizoń Andrychów op. Ewelina Bizoń

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” 7-9 lat
II Miejsce
Wiktor Garbacz ZSS Targanice op. Jadwiga Hyzińska

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” 7-9 lat Wyróżnienie
Milena Kuźma
SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń
Marcel Kuźma SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń
Maja Matejko SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora
Natalia Pęczek SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik
Katarzyna Tupaj SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik
Franciszek Babik SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik
Bartosz Czuba SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik
Eryk Bryndza SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” 10-12 lat
Wyróżnienie
Wiktoria Murgas ZSS Targanice op. Dorota Jonkisz

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” 13-15 lat
Wyróżnienie
Antoni Bizoń Andrychów

KATEGORIA „Formy Przestrzenne” powyżej 15 lat
Wyróżnienie
Zuzanna Króliczek I LO Andrychów

KATEGORIA „Fotografia” 7-9 lat
I Miejsce
Anna Bryndza SP Inwałd op. Maria Jakubowska-Szczotka
II miejsce
Michał Miarka SP Inwałd op.Maria Jakubowska-Szczotka
Wyróżnienie
Nikodem Pasiut SP Inwałd op. Maria Jakubowska-Szczotka

KATEGORIA „Fotografia” 13-15 lat
Wyróżnienie
Emilia Sokołowska SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek

KATEGORIA „Makieta” 7-9 lat
III Miejsce
Paulina Drabczyk SP Targanice op. Monika Pająk
Wyróżnienie
Nikola Błasiak SP Targanice op. Monika Pająk

KATEGORIA „Makieta” 10-12 lat
I Miejsce
Iga Bogacz SP nr 2 Andrychów op. Alicja Pietraszek
Wyróżnienie
Samuel Dziergas SP 3 Andrychów

KATEGORIA „Malarstwo na szkle” do 6 lat
Wyróżnienie
Emilia Wcisło SP nr 2 Andrychów

KATEGORIA „Malarstwo na szkle” 7-9 lat
II Miejsce
Milena Markowska SP nr 3 Andrychów op. Beata Seredyńska-Polak
Wyróżnienie
Gabriela Smaza SP nr 2 Andrychów op. Dorota Paździora

KATEGORIA „Grafika Komputerowa” 7-9 lat
II Miejsce
Artur Tobiasiewicz SP nr 2 Andrychów op. Anna Baścik
Wyróżnienie
Dominik Zadora SP nr 2 Andrychów op. Aneta Bizoń

KATEGORIA „Poezja, Proza” 7-9 lat
III Miejsce
Łukasz Sordyl SP nr 2 Andrychów

oprac p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content