Przejdź do treści

Andrychowianie najsprawniejsi w powiecie

Sport, 21 listopada 2022 10:27

W wadowickim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się obchody 135-lecia powstania gniazda „Sokoła” w mieście nad Skawą. Swoją obecność, i to dość mocno, zaznaczyli andrychowianie, odnosząc znaczące sukcesy.

Poniżej relacja przesłana do nas przez dra hab. Andrzeja Nowakowskiego, propagatora ruchu sokolego.

W dniu 16 listopada br. w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach odbyły się obchody 135-lecia założenia gniazda Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w mieście. Po uroczystej akademii odbyły
się dwie imprezy sportowe: mini turniej piłki ręcznej dziewcząt oraz kolejna edycja turnieju sprawnościowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego. W obu imprezach zaznaczył się znaczący udział andrychowian.
W turnieju piłkarskim Andrychów, jako miejscowy "Sokół" reprezentowała drużyna ZS nr 2, popularnej "Bawełnianki" pod wodzą prezes "Sokoła" w Andrychowie, druhny Grażyny Gwoździewicz. Po ambitnej walce na parkiecie andrychowianki zajęły III lokatę, ulegając licealistkom z Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
Następnie rozegrano turniej sprawnościowy, w którym prym wiedli andrychowianie. Najsprawniejszą uczennicą okazała się Anna Gurdek z andrychowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Wśród uczniów najsprawniejszym okazał się również andrychowianin z ZDZ Dominik Michalczyk. III miejsce zajął inny andrychowianin Michał Płonka z ZS nr 2, a IV lokatę uzyskał Robert Żydek z andrychowskiego liceum.

Opr. jd Fot. TG „Sokół” w Wadowicach i Andrzej Nowakowski
Podziel się
Skip to content