Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Andrychowianie na dachu Europy

Informacje, 16 lipca 2019 13:40

Dwaj andrychowianie Damian Mizera i Michał Kruczała tydzień temu weszli na Mont Blanc ( 4808,72 m n.p.m.) najtrudniejszą trasą, od strony włoskiej. Dziś – 16 lipca – w Radiu Andrychów opowiadał o tym Damian Mizera.

Podziel się

Obaj alpiniści pochodzą z Andrychowa – Damian Mizera mieszka w Sułkowicach, a Michał Kruczała w Andrychowie. Od lat chodzą po górach, zaczynali w Beskidach, potem były Tatry a w tym roku razem ruszyli w Alpy. Mont Blanc to kolejny szczyt najwyższych europejskich gór, który andrychowianie zaliczyli w tym sezonie. Wyprawę przygotowywali od pół roku, a samo podejście zajęło im kilkadziesiąt godzin z trzema noclegami w górach. Wybrali najtrudniejszą trasę, tzw. „papieską” od włoskiej strony, wiodącą przez dwa lodowce, szczególnie niebezpieczne latem, gdy otwierają się szczeliny lodowe. 
Z nami podzielili się nie tylko opowieścią, której możecie posłuchać na nagraniu audycji, ale też fotografiami – zamieszczamy je poniżej. Jak nam powiedział pan Damian, trafił im się jeden z najpiękniejszych pogodowo dni w tym sezonie, więc zdjęcia i widoki są naprawdę imponujące.

mn, Fot. Archiwum prywatne

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content