Przejdź do treści

Andrychowianie grają w darta

Sport, 14 listopada 2017 17:55

Zorganizowane rozgrywki darta, a więc w popularne „rzutki”, obecne są w Andrychowie od lat, ale dopiero niedawno zaczęły prężnie się rozwijać. W ramach Andrychowskiej Ligi Darta walczy już około 50 zawodników podzielonych na 6 drużyn.

Podziel się

Przed wakacjami graliśmy w takim presezonie, gdzie zgłosiło się 5 drużyn (około 40 zawodników) i widząc, że idzie to dobrze, dwóch kolegów postanowiło zorganizować Andrychowską Ligę Darta od września tego roku do czerwca następnego – mówi Dawid, jeden z zawodników walczących w ALD.

W ALD bierze udział 6 drużyn o bardzo wymyślnych nazwach – 500Plus, Team Kufelek, zDARTe Koty, Sportowi Uchodźcy, Sami Bracia, Słoneczny Patrol. Łącznie mierzy się ze sobą około 50 zawodników. Mecze są rozgrywane co dwa tygodnie w andrychowskich lokalach. Póki co rozegrane zostały trzy kolejki, a obecną klasyfikację oraz aktualne wyniki można znaleźć na stronie http://www.ald.ligspace.pl/index.php 

Co tydzień rozgrywane są również turnieje indywidualne, które nazywamy „klubówkami”, na które przychodzi średnio po około 15 osób. Przyjeżdżają już do nas osoby z okolicznych miejscowości: Bielska, Wadowic czy Kleczy. Aktualnie rozegranych zostało 10 takich turniejow – dodaje Dawid. 

Więcej informacji na temat Andrychowskiej Ligi Darta można znaleźć na oficjalnym profilu na Facebooku. Tam też można skontaktować się z organizatorami – https://www.facebook.com/AndrychowskaLigaDarta/

fot. facebook.com/AndrychowskaLigaDarta

(gs)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content