Przejdź do treści

Andrychowcy MALTAńczycy na podium

Informacje, 19 września 2022 08:20

Od 16 do 18 września zespół ratowników Pomocy Maltańskiej-Maltańska Służba Medyczna oddział Andrychów brał udział w XI Międzynarodowych Maltańsko-Strażackich Manewrach Ratowniczych, które odbywały w Tresnej oraz w okolicznych miejscowościach. W zawodach udział brało udział 15 załóg Polski i Ukrainy.

Manewry organizowane są już od 2012, pomysłodawcą byli strażacy strażacy z Kęt-Podlesie. Celem manewrów jest m.in. podniesienie umiejętności ratowniczych, promocja pierwszej pomocy oraz możliwość spotkania i wspólnych działań grup ratowniczych. Podczas tegorocznych działań nasz oddział reprezentował zespół w składzie: Julia Szemik, Izabela Paletko, Natalia Szłapa, Kamil Magiera oraz Agnieszka Tupaj.

Po pokonaniu 12 zadań (4 nocnych, 8 dziennych) zespół zajął 3 lokatę i wrócił łącznie z czterema pucharami będąc najlepszym zespołem na zadaniach: „Wyszczekany” „Bella ciało” „Niedokończona podróż”.

Gratulujemy FLUO team – Centrum Usług Medycznych za zajęcie I miejsca oraz jednostce OSP Kobiernice drugiej lokaty. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie, organizatorom, sędziom, pozorantom, sponsorom, oraz wszystkim drużynom za fantastyczna walkę i trud bez którego takie wydarzenie nie mogłoby zaistnieć. Zapraszamy do obejrzenia naszych w akcji! – czytamy na profilu FB Pomoc Maltańska oddział Andrychów

Gratulujemy andrychowskiej Maltańskiej Służbie Medycznej i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: Pomoc Maltańska-Maltańska Służba Medyczna filia Andrychów Fot: FotoAno – Gosia Szatan

Podziel się
Skip to content