Przejdź do treści

Andrychów z drugim wynikiem w Małpolsce

Informacje, 03 listopada 2016 08:54

​Fundacja Grupa Muszkieterów podsumowała akcję „Zbieramy krew dla Polski” realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. W województwie Małopolskim najlepsi w krwiodawstwie okazali się Andrychów i Nowy Sącz.

Podziel się

W obu miastach krew oddało po 57 osób. Nieznacznie większą ilość oddano w Nowym Sączu – 26,74 litrów (Andrychów – 26,65 l). Na trzecim  miejscu znalazła się Krynica-Zdrój (10,81 l – 24 dawców).

W tym roku w ramach akcji mieszkańcy 191 miejscowości oddali łącznie 1877 litrów krwi. W samym tylko województwie małopolskim zebrano jej 101 litrów. Była ta dziewiąta edycja tej akcji. We wszystkich dziewięciu edycjach kampanii Grupie Muszkieterów i PCK udało się zebrać łącznie ponad 13 600 litrów krwi od blisko 40 200 dawców, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.

Wśród miast, które wzięły udział w kampanii małopolskiej znalazły się: Andrychów, Bochnia, Kraków, Krynica-Zdrój, Libiąż, Nowy Sącz, Rabka-Zdrój, Trzebinia. Akcja w Andrychowie odbyła się na początku sierpnia.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content