Przejdź do treści

Andrychów uszczknie co nieco z budżetu obywatelskiego

Informacje, 02 października 2023 13:16

Urząd Marszałkowski w Krakowie ogłosił wyniki szóstej edycji Budżetu Małopolskiego to jest edycji 2022/2023. Są dobre informacje dla gminy Andrychów...

Trzy projekty, które częściowo lub całkowicie będą realizowane na terenie gminy andrychowskiej uzyskały liczbę głosów pozwalającą na wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego. Wszystkie otrzymają na realizację po 100 tysięcy złotych i co ciekawe, są to projekty związane ze sportem.

Pierwszy z nich to „Małopolska kocha siatkówkę”. Klubu szkolące narybek otrzymają pieniądze na sprzęt a nawet na dojazd na zawody.

Drugi, „Każdy w piłkę kopać może”, podobny jest do pierwszego, tyle że skierowany do szkółek piłkarskich. Dzięki wsparciu organizacje prowadzące futbolowe zajęcia będą mogły zakupić dresy albo niezbędny sprzęt.

Trzecie zadanie będzie w całości realizowane w Andrychowie, choć mogą korzystać z niego mali futboliści z całego powiatu wadowickiego. To „Beskid Football Project – wzmocnienie potencjału sportowego KS Beskid Andrychów”. Za pozyskane pieniądze klub zakupi 160 kompletów dresów, tyle samo kompletów strojów meczowych oraz 80 piłek i jeden zestaw przenośnych bramek. Prócz tego Beskid zorganizuje turniej promujacy samorząd wojewódzki i jego budżet obywatelski.

jd Fot. Urząd Marszałkowski w Krakowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content