Celem kampanii jest mobilizowanie całego społeczeństwa do działań na rzecz ochrony dzieci przed przemocą oraz budowania bezpiecznego, wspierającego dzieciństwa. To symboliczny, ale bardzo wymowny gest solidarności z dziećmi doświadczającymi przemocy i wyraz sprzeciwu wobec ich krzywdzenia.
W naszej gminie w kampanię włączyli się również:
• Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie
• Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie
• Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
• Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
• Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach
• Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie
• Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach
• Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Brzezince.

Burmistrz Andrychowa Beata Smolec zachęca wszystkich Mieszkańców, aby 19 listopada o godz. 17:00 zapalili w swoich domach symboliczne czerwone światło jako wyraz sprzeciwu wobec przemocy wobec dzieci i gest solidarności z najmłodszymi.
Niech Andrychów świeci dobrem, troską i wsparciem dla dzieci, bo każde dziecko zasługuje na bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo.
Szczegóły kampanii:
https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
Źródło: UM w Andrychowie







