Przejdź do treści

Andrychów pomoże Chojnicom

Informacje, 06 września 2017 15:22

Burmistrz Andrychowa zaapelował do Rady Miejskiej o uchwalenie pomocy dla Gminy Chojnice, która ucierpiała po sierpniowych nawałnicach. Tomasz Żak chce, aby Andrychów wsparł Chojnice 20-tysięczną pomocą.

Podziel się

– Rozmawiałem wczoraj z wójtem Chojnic, Zbigniewem Szczepańskim – mówi Tomasz Żak – i wójt powiedział mi, że straty tylko w ich gminie sięgają 40 milionów złotych. W takiej sytuacji każda solidarna pomoc innych samorządów jest cenna.
Chojnice leżą na Pomorzu i w nocy z 11 na 12 sierpnia znalazły się w samym środku pogodowego kataklizmu. Ucierpiały wtedy nie tylko lasy, ale też ludzie i ich domostwa. Były też ofiary śmiertelne, jak wśród harcerzy obozujących tamtej nocy w jednym z lasów. Teraz na Pomorzu i w Chojnicach trwa odbudowa domostw i gospodarstw.
Burmistrz poprosił więc andrychowskich radnych, aby poparli jego projekt uchwały. Pieniądze z Andrychowa będą wpłacone na tzw. „dotację celową dla mieszkańców”, czyli dostanie je nie gmina, ale jakaś prywatna osoba, której dom ucierpiał w nawałnicy. 
– W chwili, gdy cała Polska pomaga poszkodowanym, nie możemy być bezczynni – mówi Tomasz Żak.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content