Przejdź do treści

Andrychów dostanie najwięcej na lekcje pływania dla uczniów

Informacje, 01 marca 2016 09:12

​Ponad 65 tys. złotych otrzyma gmina Andrychów na tegoroczną edycją projektu „Już pływam” Województwa Małopolskiego. To najwięcej w całej Małopolsce. W programie uczestniczy 118 gmin. Dzięki temu kolejni uczniowie szkół podstawowych będą mogli nauczyć się pływać. Wsparcie, jakie na organizację tych zajęć otrzymają lokalne samorządy z budżetu województwa, to w sumie 1,62 mln zł.

Podziel się

W ramach projektu „Już pływam” gminy organizują pozalekcyjne zajęcia nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI). Wsparcie od Małopolski wyniesie o. 30 proc., resztę kursu sfinansują gminy. W tym roku największe dotacje przyznano gminom: Andrychów (65,7 tys. zł), Liszki (52,2 tys. zł), Czarny Dunajec (39,7 tys. zł), Zielonki (39,3 tys. zł) i Świątniki Górne (37,2 tys. zł). Pełna lista gmin na stronie małopolskie.pl.

Niestety, lekcje dla uczniów nie odbędą się na andrchowskim basenie. Program jest realizowany w trakcie roku szkolnego, a z odkrytego kąpieliska, poza okresem wakacyjnym, trudno skorzystać. Zajęcia będą odbywać się w Kętach lub Wadowicach. 

Przypomnimy, program „Już pływam” realizowany jest przez samorząd województwa od 2007 roku i ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu przez młodych Małopolan. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, a ich uczestnicy uczyć będą się zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. Celem projektu jest także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content